رئيس اتحاديه نبات، آبنبات و قند ريز تهران:
کرونا 50 درصد کارگاه های نبات و قندر ریز را تعطیل کرد

رئيس اتحاديه نبات، آبنبات و قند ريز تهران کرونا را مسبب بسته شدن حداقل نیمی از کارگاه های تولیدی فعال در این صنف دانست و گفت: تا کنون حداقل 50 درصد از فعالان این حوزه بیکار شده اند و با افزایش قیمت شکر در چند روز اخیر ادامه کار برای مابقی کارگاه‌ها ناممکن است.

  • کد خبر: 1512
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11:40

حبيب اسلامي عليشاه، رئيس اتحاديه نبات، آبنبات و قند ريز تهران در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: کرونا سبب بسته شدن حداقل نیمی از کارگاه های تولیدی فعال در صنف ما شده است. این تعطیلی یعنی در بخش توزیع هم همین میزان بیکاری رخ داده است.

او به رسته‌های کاری مرتبط با صنف نبات،آبنبات و قند ریز اشاره کرد و گفت: یک بخش کار در حوزه ما تولیدی‌های کوچک هستند که از 3 تا 10 کارگر دارند و بخشی دیگر فعالان در حوزه توزیع هستند که کار رساندن محصولات کارگاه های کوچک به فروشگاه ها و مراکز فروش را انجام می دهند، البته بخش صنعتی هم هست اما این بخش خسارات کمتری نسبت به دوبخش اولی که صحبت شد، متحمل شده است.

کیک‌هایی که خوراک گاو ها شدند

اسلامی در رابطه با شوک کرونا بر بازار صنف خود نیز گفت: بخشی از محصولات ما  مانند کیک و بیسکویت دارای تاریخ مصرف حداکثر 40 روز تا دوماه هستند که تمام محصولات اینگونه ما در سه ماه ابتدایی شیوع کرونا فاسد شدند که یا معدوم شدند یا خوراک گاوها در گاوداری ها شدند.
او تاکید کرد: اگر صدای صنف ما بلند نیست به دلیل این است که دیگر جانی در رمق نمانده و ازکرونا فقط زخم نخورده ایم و در حقیقت مرده ایم.

اسلامی ادامه داد: بخش مهمی از مشتریان ما بچه های مدرسه ای و دانشجویان بودند که با تعطیلی مراکز آموزشی خوراک میان وعده دانش آموزان ودانشجویان که اغلب کیک و بیسکویت بود به طور کلی مشتری خود را از دست داد و تقریبا تولیدات ما دیگر مشتری ندارد.

بیشتر بخوانید

کارفرما ها به دنبال اخراج کارگران هستند

به گفته این فعال صنفی مشکل دیگر فعالان این صنف حقوق و بیمه کارگران است که شرایط به حدی وخیم شده که اکثر کارفرماها به دنبال خطایی از کارگران هستند تا آنها را اخراج کنند. او در رابطه با بسته‌ها حمایتی هم گفت: شرایط سخت دریافت و میزان ناچیز آن مانع از دریافت کمک‌ها شده است و تقریبا در اتحادیه نباتات و ریز قندها بسته های حمایتی دریافت نشده اند.
اسلامی به کاهش صادرات به عنوان مشکل دیگر فعالان این بخش اشاره کرد و توضیح داد: کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان مشترهای ما بودند که به دلیل ارزان شدن ارز در چندهفته اخیر علاقه ای به خرید از ما ندارند.

او در پایان از قیمت گذاری شکر گلایه کرد و گفت: آخرین ضربه را دولت در قیمت گذاری شکر بر پیکره ما وارد کرد و با افزایش قیمت شکر به 11 هزار 500 تومان، تولید  عملاً امکان پذیر نیست و شاید مابقی کارگاه‌ها هم به زودی تعطیل شوند.

 

 

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف