انتشار ویرایش دوم مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا

دولت در راستای تسهیل عمومی به متن کامل مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و بازتاب شایسته تصمیمات و تلاش‌های مستمر و موثر این ستاد و تامین حقوق مردم بر آگاهی از حقوق و تکالیف خود و نیز تقویت همسویی دستگاه‌ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، اقدام به بروز رسانی و انتشار مجموعه مصوبات ستاد تا پایان جلسه پنجاهم (اسفند 1398 تا دی 1399) که از سوی معاونت امور دولت دفتر هیئت دولت گردآوری شده، در پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت کرده است.

  • کد خبر: 1517
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 5 بهمن 1399 - 12:16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، ستاد ملی مقابله با کرونا در اواخر سال 1398 با توجه به سرعت شیوع و کشندگی بالای ویروس کرونا و ضرورت اتخاذ تدابیر هم افزا و هم گرای دستگاه‌ها برای کنترل این بیماری و پیامدهای آن، از سوی شورای عالی امنیت ملی کشور با صدور مصوبه‌ای تشکیل گردید.

در تحلیل و تفسیر مصوبات ستاد یاد شده، تاکید بر این نکته لازم است که روح کلی مصوبات بهداشتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ستاد، پیشگیری از شیوع کرونا از طریق کاهش مواجهه حضوری مردم (فاصله‌گذاری اجماعی) و کنترل پیامدهای ناشی از این فاصله‌گذاری است. در واقع، به دلیل آنکه کاهش حضور فیزیکی افراد باعث محدودیت در انجام فعالیت‌های روزمره عمومی و خصوصی می‌شود، ستاد ملی مقابله با کرونا بر مبنای شرایط اضطراری حادث، تصمیم‌گیری نموده که لازمه این امر، در مواردی تعلیق یا توقف موقت اجرای برخی از احکام قانونی بوده است.

در این مجموعه، مصوباتی که تاکنون در اختیار دفتر هیات دولت قرار گرفته است، تنظیم و تدوین گردیده و در عین حال، قوانین و مقررات مرتبط با برخی از مصوبات یادشده به صورت تنقیحی در پاورقی مصوبه ذکر شده است.

ویرایش دوم مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا اینجا بخوانید.

بیشتر بخوانید:

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف