بررسی‌های موسسه مکنزی نشان می‌دهد
آسیب کرونا؛ دوبرابر بیش از جنگ جهانی

بر اساس تحقیقات موسسه مکنزی، زیانی که اقتصاد جهان در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا تجربه کرده حدود 30 تریلیون دلار است، در حالی که زیان یک جنگ جهانی احتمالی حدود 15 تریلیون دلار خواهد بود.

  • کد خبر: 152
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 21 مرداد 1399 - 14:08

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) به نقل از راشا تودی، جدیدترین تحقیقات موسسه پژوهشی مکنزی گلوبال نشان می‌دهد اختلال در تولید در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا دو برابر بیشتر از یک جنگ نظامی در جهان به اقتصاد آسیب می رساند.

 تحلیلگران این موسسه پژوهشی در گزارشی با عنوان «خطر، تاب‌آوری و تعادل دوباره زنجیره‌های ارزش جهانی»، خطرات مختلف توقف 100 روزه تولید را بررسی کردند. شوک‌های اقتصادی که در این گزارش به آنها اشاره شده وقایع مختلفی را از حمله‌های سایبری و جنگ‌های تجاری گرفته تا درگیری‌های نظامی و همه‌گیری در بر می‌گیرند و از نظر تناوب، زمان و طبیعت تاثیرشان متفاوت هستند.

 تحقیقات نشان داد خسارت وارد شده از یک جنگ جهانی احتمالی حدود 15 تریلیون دلار خواهد بود در حالی که همهگیری ویروس کرونا حدود 30 تریلیون دلار به اقتصاد جهان آسیب می‌رساند.  این رقم 3 برابر بیشتر از 10 تریلیون دلار خسارتی است که رکود بزرگ سال‌های 2007 تا 2009 به بار آورد و 30 برابر بیشتر از خسارت ناشی از یک حمله سایبری گسترده است.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف