سخنگوی وزارت بهداشت:
احتمال بازگشت محدودیت‌ها به شهرهای زرد

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور، گفت: مباحثی در زمینه تعمیم محدودیت‌های وضعیت قرمز و نارنجی به وضعیت زرد نیز مطرح شده و باید در کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و سپس در ستاد ملی مورد تصویب قرار گیرد.

  • کد خبر: 1536
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 7 بهمن 1399 - 12:34

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری درباره آخرین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور، گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های انجام شده تا اول بهمن ماه 1399، میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به 83.88 درصد رسیده است. این میزان تقریبا بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ابتدای سال تاکنون محسوب می‌شود.

وی افزود: اکثر استان‌های کشور در محدوده رعایت مناسب پروتکل‌های بهداشتی قرار دارند و فقط میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چهار استان سیستان و بلوچستان، خوزستان، کردستان و مازندران در محدوده 72 تا 75 درصد قرار دارد.

لاری با بیان اینکه همچنان ادارات و سازمان‌ها بیشترین درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی را در اختیار دارند، گفت: این درحالی است که کمترین میزان رعایت پروتکل‌ها مربوط به دفاتر پیشخوان دولت است.

افزایش 7 درصدی سفرهای بین استانی

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه درباره وضعیت سفرهای بین استانی، گفت: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، متوسط تردد روزانه بین استانی از 23 دی تا دوم بهمن ماه تا هفت درصد به نسبت مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

احتمال تعمیم محدودیت‌های وضعیت قرمز و نارنجی به وضعیت زرد

لاری همچنین درباره احتمال تشدید محدودیت‌ها با توجه به نزدیک بودن نوروز 1400، اظهار کرد: در زمینه اعمال محدودیت برای عید نوروز هنوز تصمیم جدیدی گرفته نشده است. البته باید روند فعلی در کاهش موارد ابتلا و بستری به علت کووید 19 را با تمام توان حفظ کنیم و همراهی و همکاری مردم و مسئولان در این زمینه ادامه داشته باشد. در عین حال مباحثی در زمینه تعمیم محدودیت‌های وضعیت قرمز و نارنجی به وضعیت زرد نیز مطرح شده و باید در کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و سپس در ستاد ملی مورد تصویب قرار بگیرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف