در سی و هفتمین جلسه کارگروه اقتصادی کرونا تصویب شد:
پرداخت 480 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی مترو

در جلسه سی و هفتم کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا در ایران مصوب شد که در راستای جبران خسارت‌های کرونا به شرکت‌های بهره‌بردار مترو در کشور، 480 میلیون تومان تسهیلات کرونایی پرداخت شود

  • کد خبر: 1538
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 8 بهمن 1399 - 00:57

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا مصوب کرد که این تسهیلات از محل منابع  مصرف نشده تسهیلات کرونا، به شرکت های بهره بردار مترو در سراسر کشور پرداخت شود. اجرای مصوبه مستلزم تصویب نهایی در ستاد ملی کرونا است.

  با شیوع کرونا در ایران بسیاری از کسب وکارها از جمله شرکت‌های حوزه حمل‌ونقل درون شهری و برون شهری به دلیل محدودیت ها و تعطیلی ها و کاهش ترددهای کرونایی دچار خسارت و کاهش  منابع درآمدی شدند. کارگروه اقتصادی کرونا قبلاً تسهیلات کرونایی به حوزه حمل‌ونقل برون شهری (ریلی، هوایی، دریایی و زمینی) را تصویب کرد که تا اول بهمن ماه 1399 حدود 2.9 هزار میلیارد تومان تسهیلات کرونایی به فعالان این بخش پرداخت شده است. این در حالی است که حمل‌ونقل درون شهری به ویژه شرکت‌های بهره‌بردار مترو نیز از آسیب اقتصادی و مالی ناشی از تعطیلی‌ها و کاهش ترددهای کرونایی بی‌نصیب نبوده است.

سی و هفتمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا به ریاست دکتر محمدنهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهوری و سازمان‌ها و نهادهای سیاستگذاری و دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه در ساختمان کوثر ریاست جمهوری برگزار شد.

بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف