تراکنش‌های بانکی هم بررسی شد
مشمولان حمایت معیشتی چگونه شناسایی شدند؟

برای شناسایی افراد در طرح حمایت معیشتی کرونا، در کنار بررسی درآمد، منزل مسکونی، خودرو، سفر خارجی و شغل ثابت، مجموع تراکنش های بانکی خانوار نیز ارزیابی شده است.

  • کد خبر: 1542
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 8 بهمن 1399 - 10:54

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا پس از تصویب پرداخت مقرری معیشتی به شهروندانی که بیشترین آسیب را از محدودیت‌های کرونایی دیده‌اند در ستاد ملی کرونا، راهکارهای متعددی برای شناسایی افراد نیازمند این حمایت مطرح شد.

اگرچه مبلغ پرداختی دولت به این افراد در واقع چندان قابل توجه نبود اما اهمیت داشت که این مبلغ نیز به نحو دقیق و بدون انحراف به دست شهروندان برسد.

برای شناسایی افراد برای طرح کمک معیشتی کرونا ابتدا افرادی که در طرح معیشتی خانوار (این فهرست بر اساس پرداخت تسهیلات کرونایی ابتدای سال ایجاد شده است) نبودند از لیست حذف شدند. در ادامه افرادی که شغل ثابت داشتند نیز بر اساس اطلاعات شرکت‌های بیمه‌ای، کارکنان دولت و بازنشسته‌ها کنار گذاشته شدند و در نهایت برای اینکه این اطلاعات خطا نداشته باشد مجموع تراکنش‌های بانکی خانواده این افراد بررسی شد و در نهایت 34 میلیون نفر شناسایی شدند.

به گفته حسن میرزایی سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها که مجری این کار بود، در یک نمونه جالب یک خانواده 3 نفره که نه درآمد ثابتی داشت، نه خودرو داشت و نه سفری خارجی رفته بود، میانگین خرید کارت آنها در ماه 26 میلیون تومان بوده است. واریزی همین خانواده نیز در سال 98، بیش از 300 میلیون تومان و در سال 97، بیش از 700 میلیون تومان بوده است بنابراین برای اینکه این افراد نیز کنار گذاشته شوند تراکنش‌ها نیز بررسی شد.

بیشتر بخوانید

 

برچسب‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف