مديركل امور بيمه‌شدگان تامين اجتماعی خبر داد
بیکاری 1.2 میلیون نفر در ایران بر اثر کرونا

به گفته مدير كل امور بيمه شدگان سازمان تامين اجتماعی تاکنون یک میلیون و 251 هزار و 975 نفربر اثر شیوع کرونا، مشمول بیمه بیکاری تشخیص داده شده‌اند که از این جمعیت، یک میلیون و 169 هزار و 534 نفر در حال دریافت بیمه بیکاری هستند.

  • کد خبر: 1567
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 15 بهمن 1399 - 10:20

مهدي شكوری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: اعتبار پیش‌بینی شده در مصوبه ستاد ملی کرونا برای حمایت از بیکاران در دوره پاندمی، کمی بیش از 3 هزار میلیارد تومان بوده است که تاکنون هزار میلیارد و 286 میلیون تومان از این اعتبار تخصیص یافته و هزار میلیارد و 750 میلیون تومان باقی مانده است.

مدير كل امور بيمه شدگان سازمان تامين اجتماعی گفت: سازمان از اسفند 98 تا کنون به دلایل مختلفی از جمله کاهش حق بیمه کارگران، امهال حق بیمه کارفرمایان و ... کاهش درآمد بسیاری داشته است. اگر تاخیر در شناسایی و وصول حق بیمه ناشی از توقف و تامین اقدامات مطالبات سازمان و مواردی چون کاهش درآمد ناشی از تعطیلی و رکود فعالیت‌های اقتصادی و به دنبال آن تعدیل و اخراج نیروی انسانی شاغل را هم که اضافه کنیم مبلغی بالغ بر 28 هزار میلیارد و 669 میلیون تومان کاهش منابع وصول داشته‌ایم.

بیشتر بخوانید

شکوری در ادامه گفت: هیات وزیران مبلغ 32 هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی بابت پرداخت بخشی از مطالبات به سازمان واگذار کرد که از آن میزان سی درصد اعتبار تخصیص یافته که معادل 9هزار و 600 میلیارد تومان است. اما از آنجا که بار مالی اجرای طرح ماهانه نزدیک به 1400 میلیارد تومان است این مبلغ نهایتا کفاف 7 ماه اجرا را خواهد داد.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف