فعالیت استخرهای سرپوشیده تهران بلامانع شد

رییس گروه نظارت بر فعالیت باشگاه‌های اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد: طبق دستورالعمل فدراسیون پزشکی ورزشی فعالیت تمامی استخرهای سرپوشیده دولتی و خصوصی بلامانع است.

  • کد خبر: 1583
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 13 بهمن 1399 - 13:40

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، رضا خرم اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل ستاد ملی کرونا فعالیت استخرهای سرپوشیده در شهرهای با وضعیت زرد از این پس هیچ مشکلی ندارد.

وی بیان کرد: براساس پروتکل‌های بهداشتی؛ ضد عفونی دائم رختکن سرویس های بهداشتی، دوش ها، کمدها و ورود و خروجی ها باید انجام شود.

رئیس گروه نظارت بر فعالیت‌های باشگاه های اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ادامه داد: از موارد دستورالعمل های بهداشتی پذیرش حداکثر 30 نفر در سانس های موجود، رعایت فاصله گذاری اجتماعی، گندزدایی آب و سوناهای خشک و بخار باید در دستور کار مدیریت استخرها قرار گیرد.

به گفته وی حدود یک هزار استخر سرپوشیده دولتی و خصوصی در سطح استان تهران فعالیت دارند.

خرم با بیان اینکه در خصوص فعالیت ورزش های رزمی و پربرخورد نیز خاطرنشان کرد: هنوز درباره فعالیت این ورزش‌ها ابلاغیه ای دریافت نکردیم و فقط در شهرهای وضعیت آبی فعالیت رشته های پربرخورد و رزمی با رعایت پروتکل های بهداشتی مانعی ندارد.

این مسئول تاکید کرد فعالیت ورزش های انفرادی بدنسازی، کم برخورد سالنی و زمین های فوتبال و روباز پیش از این بلامانع اعلام شده بود.

بر این اساس استان تهران در شرایط زرد قرار گرفته که طبق دستورالعمل ستاد ملی کرونا فعالیت استخر های سرپوشیده در سطح استان بلامانع است.

بیشتر بخوانید:

خرم همچنین با بیان اینکه در یک سال گذشته خسارت زیادی از کرونا به بدنه ورزش وارد شده است گفت: تاکنون بیش از 380 باشگاه برای جبران خسارت به سامانه کارآ معرفی شدند که به ازای هر فرد 16 میلیون تومان دریافت کردند که این رقم برای مجموعه‌های بزرگ (پرسنل زیاد) نیز تا 480 میلیون تومان قابل افزایش بوده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف