معاون مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت:
مسافرت به 18 شهر نارنجی و 124 شهر زرد ممنوع است

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سفر به شهرهای قرمز و نارنجی همچنان ممنوع است. شهر قرمز نداریم اما مسافرت به 18 شهر نارنجی در شمال کشور همچنان ممنوع است و با مصوبه جدید ستاد کرونا سفر به شهرهای زرد هم ممنوع شد.

  • کد خبر: 1596
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 14 بهمن 1399 - 13:39

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، محسن فرهادی افزود: همچنان محدودیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی برقرار است. البته فعلا در پهنه نقشه ایران شهر قرمز نداریم و فقط شهر زرد، نارنجی و آبی داریم که تردد در شهرهای آبی آزاد است.

وی ادامه داد: فعلا 18 شهر کشور در استانهای شمالی شامل آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، فریدونکنار، قائمشهر، محمودآباد، نکا، نور و نوشهر در مازندران و صومعه سرا، رودسر و لاهیجان در گیلان نارنجی هستند و مسافرت به این شهرها با خودروهای بدون پلاک بومی این شهرها ممنوع است.

فرهادی گفت: 124 شهرستان نیز در وضعیت زرد هستند. در مورد شهرهای زرد نیز بر اساس مصوبه جدید ستاد ملی کرونا محدودیت های تردد مثل شهرهای نارنجی در این شهرها هم اعمال می شود. توصیه وزارت بهداشت به مردم این است که تردد بین شهری غیر ضروری نداشته باشند زیرا در این شرایط مسافرت پر مخاطره است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود: 306 شهرستان نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تردد و مسافرت به این شهرها آزاد است گر چه توصیه وزارت بهداشت این است که از سفر غیر ضروری به این شهرها اجتناب شود.

بیشتر بخوانید:

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی کرونا نیز روز دوشنبه اعلام کرد: به دلیل محافظت از دستاوردهای بزرگی که در کنترل بیماری کرونا به دست آمده است، محدودیت های تردد که در کنترل بیماری موثر بوده از مناطق نارنجی به زرد تعمیم داده شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف