نتایج تازه‌ترین نظرسنجی گالوپ
امریکایی‌ها در حال بازگشت به روستاها هستند

با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اجتماعی ناشی از آن، نزدیک به نیمی از امریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که می‌خواهند ادامه زندگی‌شان را در شهرهای کوچک یا روستاها سپری کنند.

  • کد خبر: 1601
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 15 بهمن 1399 - 11:12

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا مطالعات مجمع جهانی اقتصاد نشان می‌دهد که بسیاری از شهروندان امریکایی در تلاش برای خروج از شهرهای بزرگ هستند. یک نظرسنجی جدید گالوپ نشان می‌دهد که تمایل به زندگی در یک مکان روستایی یا شهری کوچک طی دو سال گذشته در میان امریکایی‌ها به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

نمودار افزایش علاقه امریکایی‌ها به زندگی روستایی در سال 2020


توضیحات: دورکاری این فرصت را برای بسیاری از آمریکایی‌ها فراهم می‌کند که بتوانند محل زندگی خود را تغییر دهند، این اتفاق قبل از همه‌گیری امکان پذیر نبود.

 طبق این نظر سنجی، تقریبا نیمی از بزرگسالان ایالات متحده ترجیح می‌دهند در سال 2020 در یک شهر کوچک یا مناطق روستایی زندگی کنند. در سال 2018 فقط 39 درصد از پاسخ دهندگان همین حرف را می زنند. این یعنی 9 درصد افزایش نسبت به سال 2018 وجود دارد.

مردان سفیدپوست و بالای 55 سال، بیشترین ترجیح را برای زندگی در مناطق روستایی و شهرهای کوچک از خود نشان می‌دهند، با این وجود تقریباً در همه جمعیت‌های اندازه‌گیری شده افزایش چشمگیری مشاهده می‌شود.

علاقه‌ی افراد بین 18 تا 34 سال طی دو سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است، 39 درصد زندگی روستایی و شهر کوچک را ترجیح داده‌اند. بزرگترین افزایش گسترده جمعیتی مربوط به بزرگسالان غیر سفید پوست است، جایی که 12 درصد افزایش در دو سال گذشته داشته است و گفته‌اند مناطق وسیع‌تر از کشور را ترجیح می‌دهند.

 

بیشتر بخوانید

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف