زالی:
هنوز تصمیمی برای تعطیلی جشنواره فجر گرفته نشده‌‌‌است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: در حال بررسی شیوه اجرای پروتکل‌های بهداشتی در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر هستیم و هنوز تصمیمی برای تعطیلی این جشنواره گرفته نشده‌است.

  • کد خبر: 1605
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 15 بهمن 1399 - 12:44

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی درباره حواشی جشنواره فیلم فجر مبنی بر  رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در شرایط شیوع بیماری کرونا اظهار داشت: در روزهای گذشته گفت و گوهایی با مسوولان  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص جشنواره فیلم فجر داشته ایم.

وی ادامه داد: ما منتظر مستندات کافی از سوی وزارت ارشاد مبنی بر اجرا یا اجرا نشدن پروتکل های بهداشتی هستیم و هنوز بدون مستندات لازم نمی توانیم تصمیمی برای ادامه برگزاری جشنواره یا تعطیلی آن بگیریم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین گفت: پس از بررسی های لازم تصمیمات ستاد اعلام می شود.

زالی درخصوص برگزاری مراسم نمادین راهپیمایی 22 بهمن به صورت موتوری هم تاکید کرد: ما تابع تصمیم گیری ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا هستیم.

در روزهای گذشته تصاویر و ویدیوهایی از برگزاری افتتاحیه جشنواره فیلم فجر در فضای مجازی و برخی رسانه ها منتشر شد که انتقادهای بسیاری را در زمینه  رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی به دنبال داشت.

علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون وزیر بهداشت ایران روز گذشته درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: بنابر تمهیدات صورت گرفته قرار است حداکثر از 30 درصد ظرفیت سالن استفاده شود که کارشناسان وزارت بهداشت آخر هفته گزارشی از شیوه برگزاری تهیه می کنند و اگر مشاهده شود پروتکل‌ها رعایت نشده‌اند از برگزاری جشنواره در هر مرحله‌ای که باشد، جلوگیری می‌کنیم.

محسن فرهادی معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم از احتمال لغو و جلوگیری از برگزاری جشنوارهای فجر در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: در داخل سالن سینما نباید انتظار وجود داشته باشد. به محض ورود با بلیت الکترونیک، فرد باید به سالن هدایت شده و فضای دو متر در دو متر یا فضای چهار مترمربع برای هر فرد باید رعایت شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف