فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران:
کرونا ریشه‌کن نمی‌شود

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: بیماری کرونا ریشه‌کن نمی‌شود و فقط می‌توانیم شتاب آن را کاهش دهیم.

  • کد خبر: 1608
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 15 بهمن 1399 - 13:38

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، به تغییرات وضعیت کرونا در پایتخت نسبت به هفته‌های گذشته اشاره کرد و افزود: این افزایش آماری احتمال دارد حاکی از شکل‌گیری یک موج جدید بیماری باشد.

وی گفت: کرونا درمان قطعی ندارد و هیچ دارویی برای ریشه‌کنی و علاج قطعی آن وجود ندارد و واکسیناسیون تمام افراد جامعه نیز زمانبر است.

زالی در ادامه تاکید کرد: به رغم تمامی ویروس‌های جهش یافته همچنان رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری در کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا مؤثر است.

وی با توجه به اثربخشی اعمال محدودیت‌ها در آبان ماه از آنها به منزله سرعت‌گیر برای کاهش شیوع بیماری نام برد و یادآور شد که با توجه به شاخص‌های آماری شاید مجدد نیاز به اعمال محدودیت‌های جدی تر باشد.

زالی با بیان این مطلب که کرونا هرگز ریشه کن نمی‌شود گفت: تا مدت‌های طولانی این بیماری گریبانگیر بشریت است و فقط می‌توانیم شتاب آن را کاهش دهیم و ریشه کن سازی آن فعلاً منتفی است. حتی اگر در عرصه جهانی نیز کنترل شود قطعاً به یک بیماری فصلی و آندمیک تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اعتبار تست PCR و تست سریع در غربالگری‌های، اظهار داشت: براساس مطالعات صورت گرفته تست سریع میزان قابل توجهی اعتبار دارد و تست PCR یکی از تست‌های طلایی برای تشخیص بیماری کرونا است.

بیشتر بخوانید:

به گفته زالی، تاکنون هرگز با کمبود تخت بیمارستانی در تهران مواجه نشدیم حتی در تلخ‌ترین روز کرونایی که 5 آبان 99 با 7500 بیمار بستری بود و این موج سنگین با همکاری و رشادت مدافعان سلامت مدیریت شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف