رئيس اتحاديه قنادی و شيرين‌فروشی‌های تهران:
شیرینی‌پزی خانگی بازار قنادها را کساد کرد

به گفته رییس اتحادیه قنادها مانند بسیاری از مشاغل،سال سختی را پشت سر گذاشتند از یک طرف تعطیلی‌ها و محدودیت‌های اعمال شده از سوی ستاد ملی کرونا و از طرف دیگر هم افزایش قیمت روغن، آرد و مواد اولیه و همچنین تمایل بسیاری از خانواده‌ها برای پخت کیک و شیرینی در منزل سبب شد تا این صنف با مشکلات جدی مواجه شود.

  • کد خبر: 1611
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 26 بهمن 1399 - 09:20

علی بهره‌مند در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی گفت: کرونا سبب آسیب بسیاری به مشاغل شد و صنف ما نیز از این قاعده مستثنی نبود. با شیوع این بیماری، قنادی‌ها به مدت سه ماه یعنی اسفند سال گذشته و فرودین و اردیبهشت امسال کاملا تعطیل شدند.

بهره‌مند ادامه داد: قنادها از یکی دو ماه قبل برای شب عید تدارک دیده بودند و متاسفانه با شیوع بیماری کرونا نتوانستند محصولات خود را به فروش برسانند. این اتفاق زیان بسیار زیادی را به قنادان تحمیل کرد.

قنادان، تولیدات خود را به موسسه‌های خیریه و بیمارستان‌ها اهدا کردند

او افزود: حتی پس از ایام نوروز نیز برخی اعیاد را داشتیم که معمولا با خرید شیرینی جشن گرفته می‌شود که با توجه به تعطیلی‌ها، همکاران ما  بازهم نتوانستند تولیدات خود را بفروشند و قنادان محصولات خود را به موسسه‌های خیریه و بیمارستان‌ها اهدا کردند. میزان فروش قنادان در ماه‌های گذشته تا 70درصد نسبت به سال پیش کاهش داشته که با این وضعیت، ادامه کار برای صنف قنادی سخت شده و همکاران ما وضعیت خوبی ندارند.

بیشتر بخوانید

رئيس اتحاديه دارندگان قنادي، شيريني فروشي و کافه قنادي تهران خاطرنشان کرد: البته در حال حاضر نسبت به قبل اوضاع کمی بهتر شده و در حال بازگشت به روال عادی است.

عید امسال وضعیت بهتر می‌شود

بهره‌مند در توضیح شرایط کار قنادان در بازار شب عید سال جدید خاطرنشان کرد: به هر حال هم دولت و هم ما تجربه یکسال گذشته را داریم و باید بدانیم که این بیماری فعلا در کشور هست و باید برای آن برنامه‌ریزی کنیم تا مشکلات سال قبل تکرار نشود. عید سال گذشته، اوضاع قنادان اصلا خوب نبود.اما امسال طبیعتا بهتر از سال قبل خواهد بود و قنادان فروش بهتری خواهند داشت.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف