واکسیناسیون معلولان و سالمندان در مراکز نگهداری تا پایان سال

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از تزریق واکسن کرونا به معلولان و سالمندان در مراکز نگهداری تا پایان سال خبر داد.

  • کد خبر: 1646
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 19 بهمن 1399 - 13:56

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از تسنیم، محمد نفریه افزود: در جلسه ستاد ملی کرونا که یک ماه پیش با حضور رئیس جمهور برگزار شد اولویت‌بندی‌ها برای تزریق واکسن کرونا برای گروه‌های مختلف در سطح کشور انجام شد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس کادر درمانی و بهداشتی نخستین گروه برای دریافت واکسن کرونا مشخص شده‌اند و سالمندان، معلولان و بیماران روانی مزمن در مراکز نگهداری و توانبخشی سازمان بهزیستی دومین گروه از دریافت کنندگان واکسن کرونا مشخص شده‌اند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سالمندان و معلولان در مراکز نگهداری به عنوان دومین گروه دریافت کننده واکسن کرونا مشخص شده‌اند بر همین اساس اطلاعات آنها تجمیع و در اختیار شبکه بهداشت قرار داده خواهد شد.

نفریه درباره زمان تزریق واکسن کرونا به معلولان و سالمندان در مراکز نگهداری اضافه کرد: با توجه به مکاتبات انجام شده تا پایان سال این گروه از جامعه واکسن دریافت خواهند کرد.

وی درباره فرآیند توزیع واکسن کرونا گفت: در این بخش نیز همانند واکسن آنفلوآنزا عمل خواهد شد به طوری که در مرحله واکسن آنفلوآنزا  تزریق از طریق شبکه بهداشت در سطح استانهای مختلف انجام شد که واکسن کرونا نیز از طریق شبکه‌ بهداشت تزریق خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: خوشبختانه با مکاتباتی که انجام شده است میزان توزیع واکسن کرونا بیش از واکسن آنفلوآنزا در مراکز نگهداری معلولان و سالمندان خواهد بود که در این مرحله علاوه بر سالمندان، معلولان، بیماران روانی مزمن، پرسنل و مددکاران در مراکز واکسن کرونا دریافت خواهند کرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف