آثار مثبت پویش کرونا پلاس نشان می دهد
تاثیر مثبت کرونا بر توسعه استارتاپ‌های دیجیتال

راه‌اندازی کمپین کرونا پلاس موجب حضور 600 شرکت و استارتاپ فعال در حوزه خدمات آنلاین شده است.

  • کد خبر: 165
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 25 مرداد 1399 - 15:21

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir)، به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، در این روزهایی که بسیاری از کسب‌وکارها در دنیا روندی نزولی دارند و اوضاعشان خوب نیست، بازار خدمات آنلاین داغ شده است. خدماتی که با استفاده از زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات رونق گرفته‌اند و میزان حضور مردم در جامعه را کاهش داده‌اند.

کرونا، این بیماری موذی و کشنده، آمد تا همه معادلات جهانی را به هم بریزد. معادلاتی از جنس سیاسی و اقتصادی تا آموزشی و نحوه زندگی روزمره مردم. با آمدن کرونا همه کشورها مدل‌های جدیدی از مدیریت را تجربه کردند. مثلا آموزش آنلاین و مجازی شیوه‌ای بود که برای نخستین بار در بسیاری از کشورها تجربه شد.

اما ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با نگاهی مشترک تلاش کرد از ظرفیت‌های آنلاین موجود در کشور بیشترین استفاده را ببرد و با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان‌، خدمات اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری و غیره به صورت مجازی و آنلاین ارائه شود.

یکی از برنامه‌های معاونت علمی و فناوری برای ارائه سرویس به استارتاپ‌ها، راه‌اندازی کمپین کرونا پلاس بود. در حال حاضر 600 شرکت و استارتاپ فعال در حوزه خدمات آنلاین در این کمپین حضور دارند و سرویس‌های مرتبط با بیماری کرونا را ارائه می‌کنند.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف