کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا موافقت کرد:
ادامه حمایت‌های کرونایی دولت از اصناف در سال 1400

حمایت‌های همه جانبه دولت در حوزه‌های بانکی، مالیاتی و تامین اجتماعی از اصناف آسیب دیده از کرونا در سال آینده ادامه خواهد داشت.

  • کد خبر: 1659
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 20 بهمن 1399 - 23:11

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا در سی و هشتمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا که عصر روز دوشنبه به ریاست دکتر محمد نهاوندیان برگزار شد، اعضا توافق کردند که اصناف آسیب دیده پاندمی کرونا در سال 1400 نیز از حمایت‌ها و تسهیلات دولتی برخوردار شوند.

نهاوندیان در این جلسه با بیان این که اصناف مختلف کشور در طول یک سال گذشته جوانمردانه با همه توان خود به میدان آمدند و به رغم زیان مالی گسترده، به ادامه حیات اقتصادی کشور کمک کرده‌اند، گفت: لازم است که پیشنهادهای اتاق اصناف به کارگروه اقتصادی به صورت دقیق و کامل بررسی شود و حمایت‌های جامع دولت از اصناف آسیب دیده تا زمان پایان شیوع کرونا ادامه داشته باشد.

معاون اقتصادی رییس جمهور تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و نظام بانکی و مالی کشور در هر سطحی از همه اختیارات قانونی خود برای تسهیل دسترسی اصناف به حمایت‌های دولت و تسهیل امور اداری و حقوقی  استفاده کنند.

پیشنهادهای حمایت‌ بانکی، حمایت مالیاتی و حمایت در حوزه بیمه و تامین اجتماعی از اصناف پس از بررسی در سطح کارشناسی و  تصویب در کارگروه اقتصادی مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا برای تصویب نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال خواهد شد.

بیشتر بخوانید

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف