آماده باش 5100 بیمارستان و مرکز درمانی برای واکسیناسیون رایگان

کمیته بهداشتی و درمانی ستاد ملی کرونا در گزارشی اعلام کرد که حدود 4500 مرکز درمانی و حدود 600 بیمارستان که از قبل جانمایی شده اند، آماده انجام واکسیناسیون توسط افراد ماهر و دوره‌دیده زیر نظر تیم پزشکی هستند.

  • کد خبر: 1677
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 23 بهمن 1399 - 20:19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، رئیس جمهور پس از گزارش کمیته بهداشتی و درمانی ستاد ملی مقابله با کرونا از روند واکسیناسیون در کشور تاکید کرد که با ورود محموله های جدید واکسن، تلاش شود روند واکسینه کردن حدود یک میلیون و 300 هزار نفر کادر بهداشت و درمان و همچنین افراد سالمند آسیب پذیر یا دارای بیماری زمینه‌ای، تا پایان امسال تکمیل شود.
کمیته بهداشتی و درمانی ستاد ملی کرونا در گزارش روز پنجشنبه خود به جلسه روسای کمیته های تخصصی این ستاد به ریاست حسن روحانی عنوان کرد که فاز یک واکسیناسیون طبق سند ملی تدوین شده، شامل واکسینه کردن حدود 640 هزار کادر بهداشت و درمان و حدود 700 هزار نفر افراد سالمند آسیب پذیر یا دارای بیماری زمینه‌ای است.
در این گزارش عنوان شد که حدود 4500 مرکز درمانی و حدود 600 بیمارستان که از قبل جانمایی شده اند، آماده انجام واکسیناسیون توسط افراد ماهر و دوره‌دیده زیر نظر تیم پزشکی هستند و واکسیناسیونی که برای گروه‌های پرخطر انجام می‌شود کاملا رایگان است.
کمیته بهداشتی و درمانی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین گزارشی را از روند تحویل محموله های بعدی واکسن کرونا و رایزنی هایی که با همکاری و مساعدت وزارت خارجه، بانک مرکزی و سایر دستگاه های ذیربط انجام گرفته، ارائه کرد.
روحانی در همین ارتباط تاکید کرد که تمامی مراحل عملیات واکسیناسیون در کشور باید دقیقا در چارچوب سند ملی تدوین شده، انجام گیرد و روند آن نیز دقیق و شفاف به مردم گزارش داده شود به گونه ای که هیچ ابهامی در این خصوص بی پاسخ نماند.
رئیس جمهور اظهارداشت: ضروری است به طور روشن از طریق رسانه های همگانی و ظرفیت های رسانه ای کشور، جزئیات سند ملی واکسیناسیون تشریح و برای افکار عمومی تبیین شود.
روحانی افزود:  همچنین ضروری است به تمامی دستگاه های ذیربط ابلاغ شود که روند اطلاع رسانی در خصوص واکسن و تمامی موضوعات مرتبط با آن، باید از یک مسیر و صدای واحد و از طریق سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا  انجام گیرد.
رئیس جمهور به کمیته تبلیغات ستاد ملی ماموریت داد که در ارتباط با روند اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و شفافیت در خصوص واکسیناسیون، دستورالعملی را برای رسانه های کشور، رسانه ملی و فضای مجازی تهیه و ابلاغ کند.

بیشتر بخوانید:


روحانی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت که طی سال گذشته ایثارگرانه جان خود را در راه سلامت مردم فدا کردند، از روند واکسیناسیون کادر سلامت و تامین امنیت جان آنان ابراز خرسندی کرد و گفت که قطعا ملت شریف از این موضوع خوشحال و خرسند خواهند بود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف