با قرمز شدن وضعیت 9 شهر
آژیر قرمز کرونا در خوزستان به صدا درآمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از قرمز شدن وضعیت 9 شهر خوزستان خبر داد.

  • کد خبر: 1680
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 25 بهمن 1399 - 00:25

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، به نقل از ایسنا، دکتر فرهاد ابول‌نژادیان ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  اظهار کرد: مطابق جدیدترین بررسی‌ها، شهرهای هویزه و دشت‌آزادگان نیز وارد لیست شهرهای قرمز استان خوزستان شده‌اند و تاکنون  9 شهر اهواز، کارون، ماهشهر، شادگان، آبادان، شوشتر، دزفول، دشت آزادگان و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی گفت: وضعیت کنونی استان ناگوار و بسیار نگران‌کننده است که خروج از این وضعیت نیازمند اقدام فوری و جدی است.

 در همین راستا، سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان جزئیات بازگشت محدودیت‌ها به استان با قرمز شدن تعدادی از شهرها را تشریح کرد.

رضا نجاتی با بیان اینکه هیچ کدام از شهرهای خوزستان در وضعیت آبی قرار ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر 9 شهر اهواز، کارون، ماهشهر، شادگان، آبادان، شوشتر، دزفول، هویزه و دشت آزادگان در وضعیت قرمز و خرمشهر، رامهرمز، شوش، امیدیه و مسجدسلیمان در وضعیت نارنجی قرار دارند و مابقی شهرهای استان زرد هستند.

وی با اشاره به برگشت اعمال محدودیت‌ها در خوزستان، افزود: در شهرهای نارنجی و قرمز یک‌سوم و در شهرهای زرد دوسوم کارکنان ادارات و نیروهای ستادی شرکت‌ها در محل کار حضور می‌یابند و بقیه به صورت نوبت‌کاری فعالیت می‌کنند. این مصوبه شامل همه ادارات به جز ادارات و سازمان‌های ضروری است.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: در شهرهای قرمز تنها مشاغل گروه یک، در شهرهای نارنجی مشاغل گروه یک و 2 و در شهرهای زرد مشاغل گروه یک، 2 و 3 اجازه فعالیت دارند.

نجاتی تصریح کرد: تردد نیز از ساعت 21 تا 4 بامداد در تمام شهرهای خوزستان ممنوع است. تردد خودروهای با پلاک غیربومی در شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است و در صورت مشاهده، 500 هزار تومان جریمه خواهند شد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: مدارس و دانشگاه‌ها در شهرهای قرمز تعطیل و فعالیت به صورت مجازی خواهد بود.

وی افزود: ساعت فعالیت ادارات در اهواز 8:30 تا 13:30 و در دیگر شهرهای استان 8:30 تا 14:30 خواهد بود.

نجاتی با اشاره به تعطیلی آرامستان‌ها، تصریح کرد: اجازه برگزاری مراسم عروسی و عزا که مستلزم تجمع هستند، داده نخواهد شد.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان بیان کرد: این مصوبات برای همه ادارات و بخش ستادی شرکت‌ها در همه شهرستان‌ها لازم‌الاجرا است و در غیر این صورت، برابر قانون برخورد خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف