جزئیات جدید از محدودیت‌های ترافیکی
سفر به کدام استان‌ها ممنوع است؟

همزمان با بحرانی شدن وضعیت چند شهر در جنوب کشور، محدودیت‌های ترددی جدیدی از امروز در کشور اعمال می‌شود.

  • کد خبر: 1688
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 25 بهمن 1399 - 12:37

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به گفته پلیس در روزهای پنجشنبه و جمعه 23 و 24 بهمن ماه تعداد 162هزار و 946 دستگاه خودرو به علت عدم اجرای محدودیت‌های کرونایی جریمه شدند. از این تعداد حدود 150 هزار دستگاه خودرو در طرح محدودیت شبانه، بیش از 11هزار خودرو در مناطق نارنجی و 799 خودرو هم در مناطق قرمز جریمه شده‌اند .

 

استان‌های ممنوعه

از روز شنبه 18 بهمن ماه تردد خودروهای غیربومی به استان های مازندران، گیلان و گلستان ممنوع  و این ممنوعیت همچنان ادامه دارد.

همچنین بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا که با هدف جلوگیری از گسترش بیماری کرونا به انجام رسیده، تردد خودروهای غیر بومی به شهرهای استان قم، مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر، جزیره قشم و کیش به دلیل مسافر پذیر بودن ممنوع است.

با توجه به این مصوبه علاوه بر جلوگیری از خودروهای غیر بومی به شهرهای اعلام شده رانندگانی که به این مصوبه توجه نکنند مبلغ پنج میلیون ریال جریمه برای پلاک خودرو آنها منظور خواهد شد.
 

وضعیت خورستان

در استان خوزستان 9 شهر آبادان، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، کارون، هویزه، شادمان و شوشتر وضعیت قرمز دارند. بدیهی است ورود خودروهای غیربومی و خروج خودروهای بومی از این شهرها ممنوعیت دارد.

همچنین در همه شهرهای کشور تردد خودروها از ساعت 21 شب تا چهار صبح ممنوع است. در شهرهای قرمز و نارنجی تنها خودروهای پلاک آن شهرستان می توانند عبور و مرور کنند و اجازه خروج از شهرستان را نخواهند داشت همچنین خودروهای پلاک غیربومی اجازه ورود به آن شهرستان را ندارند و در صورت مشاهده پنج میلیون ریال جریمه خواهند شد.

مدارس و دانشگاه‌ها در شهرهای قرمز تعطیل بوده و فعالیت آنها به صورت مجازی است همچنین ساعت کار ادارات و نیروهای ستادی در شرکت ها در شهرستان اهواز از ساعت 8:30 تا 13:30 و دیگر شهرستان ها از ساعت 8:30 تا 14:30 می باشد ضمن اینکه همه ادارات و شرکت ها موظف به رعایت مصوبات هستند در غیر این صورت برابر قانون با آنها برخورد می شود.

شهرهای شوش، امیدیه، سوسنگرد، مسجدسلیمان نارنجی و مابقی شهرستان های خوزستان در وضعیت زرد قرار دارند.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف