مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد:
135 میلیارد کمک جامعه ورزش و جوانان برای مبارزه با کرونا

جعفر سطوتی مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: مجموع ریالی کمک های جامعه ورزش و جوانان در قالب بسته‌های بهداشتی و کمک های معیشتی در دوران کرونا حدود 135 میلیارد تومان تا به امروز بوده که این کمک ها توسط ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و ادارات شهرستانی، سمن های جوانان، باشگاه های ورزشی در استان های مختلف، چهره ها و قهرمانان ورزشی، خیرین و فدراسیون ها و هیئت های ورزشی انجام شده است.

  • کد خبر: 1700
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 27 بهمن 1399 - 10:12

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جعفر سطوتی در گفت و گو با این پایگاه در خصوص کمک های مومنانه جامعه ورزش و جوانان در دوران کرونا گفت: در موضوع نقش جامعه ورزش و جوانان در برخورد با مسئله کرونا، به لطف خدا اقدامات خوبی انجام شده به طوری که از ابتدای شیوع کرونا در کشور، بلافاصله فعالیت های ورزشی محدود و کنترل و همچنین ستاد مقابله با کرونا در ورزش تشکیل شد که این ستاد از اسفند سال گذشته تاکنون 42 بار تشکیل جلسه داده و نقشه راه و برنامه راهبردی ورزش کشور را در وضعیت کرونا تدوین کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به آسیب بسیاری از مشاغل و کسب و کارها در دوران کرونا و با عنایت به رهنمود مقام معظم رهبری برای کمک مومنانه و مواسات اسلامی به اقشار آسیب پذیر، رزمایش کمک مومنانه با صدور بیانیه مقام عالی وزارت ورزش و جوانان آغاز به کار کرد که در این رزمایش سمن‌های جوانان در سراسر کشور در هماهنگی و همکاری نزدیک با ادارات کل ورزش و جوانان استان ها وارد میدان شدند و علاوه بر تهیه و توزیع بسته های بهداشتی که از ابتدای کرونا انجام داده بودند، در موضوع تهیه و توزیع بسته های معیشتی هم وارد عمل شدند و کمک های چشمگیری داشتند.

سطوتی افزود: جامعه ورزش هم این کار را آغاز کرد به طوری که فدراسیون ها و هیئت های ورزشی، ادارات ورزش و جوانان استان ها و شهرستان ها، باشگاه های ورزشی، قهرمان و چهره های ورزشی پای کار آمدند و کمکهای قابل توجهی کردند.

او عنوان کرد: طبق گزارش رسمی از ادارات کل ورزش و جوانان استان ها، در حوزه تهیه و توزیع بسته های بهداشتی شامل؛ (ماسک، مواد ضدعفونی کننده، دستکش، گان و ...) جمع کمک های انجام شده معادل 19 میلیارد تومان بوده است که توسط چهار گروه ادارات ورزش و جوانان استان ها و ادارات شهرستانی، سمن های جوانان، هیئتها و باشگاه های ورزشی و خیرین و چهره‌های ورزشی صورت گرفته است.

مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان گفت: در حوزه بسته های کمک معیشت نیز این چهار گروه تا امروز حدود 107 میلیارد تومان کمک جمع آوری و بین اقشار آسیب دیده و محروم توزیع کرده اند که این کمک ها همچنان ادامه دارد.

وی به کمک فدراسیون های ورزشی در این حوزه اشاره کرد و گفت: فدراسیون های ورزشی نیز در سطح ملی هم وارد عمل شدند و تعداد 23 هزار و 558 بسته اقلام بهداشتی به ارزش 2 میلیارد و 700 میلیون تومان توسط 29 فدراسیون جمع آوری و توزیع شد. همچنین قهرمانان و چهره‌های ورزشی نیز در این حوزه به صورت داوطلبانه ورود کردند و معادل 2 میلیارد و 400 میلیون تومان بسته بهداشتی در کشور تهیه و توزیع کردند.

سطوتی اظهار داشت: در بحث بسته‌های کمک معیشت نیز در قالب رزمایش کمک مومنانه و همت پهلوانانه در مناسبت های مختلف حدود دو میلیارد تومان توسط فدراسیون‌ها و حدود 2 میلیارد تومان توسط چهره ها و قهرمانان ورزشی جمع آوری و توزیع شده است. گفتنی است که فدراسیون جانبازان و معلولین چندین بار در این کمک های مومنانه مشارکت داشته و فدراسیون تکواندو هم اولین فدراسیونی بود که رزمایش کمک مومنانه را آغاز کرد.

وی تصریح کرد: جمع کل این کمک ها اعم از بسته های بهداشتی و بسته های معیشتی در دوران کرونا حدود 135 میلیارد تومان تا به امروز بوده که این کمک ها توسط ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و ادارات شهرستانی، سمن های جوانان، باشگاه ها ورزشی در استان های مختلف، چهره ها و قهرمانان ورزشی، خیرین و فدراسیون ها وهیئتهای ورزشی انجام شده است.

او اظهار داشت: تا زمانی که کرونا ادامه داشته باشد این کمک ها نیز ادامه خواهد داشت و امیدواریم با پایان کرونا این قبیل کمک ها برای رفع دیگر مشکلات و مسائل مردم آسیب دیده و محروم استفاده شود.
مدیرکل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و جوانان از جوانان و ورزشکاران و قهرمانان و چهره های ورزشی که در دوران کرونا پای کار آمدند و در مراکز درمانی کمک های فراوانی کردند نیز تشکر کرد و گفت: در روز 17 شوال که مصادف با روز فرهنگ پهلوانی است از برخی از این عزیزان تقدیر شد که در نظر داریم این مراسم را برای دومین بار در روز فرهنگ پهلوانی سال بعد هم برگزار و از تعدادی دیگر از مدافعان سلامت تقدیر کنیم. جای خوشحالی است که در ایام الله دهه فجر نیز جامعه ورزش و جوانان در اکثر استان‌ها از مدافعان سلامت تجلیل و تقدیر نموده اند.

وی به طرح (نذر رهایی)، اشاره کرد و گفت: این طرح یکی دیگر از برنامه‌های ما در راستای کمک مومنانه است که با همکاری سازمان بسیج ورزشکاران در روز 19 اسفندماه برگزار خواهد شد و جامعه ورزش در این برنامه به آزادسازی برخی از هموطنان محکوم به جرایم غیر عمد به ویژه جرایم مالی غیر عمد کمک خواهد کرد.

سطوتی تصریح کرد: موارد با کمک سیستم قضایی و بسیج ورزشکاران جمع آوری شده و این کار با محوریت معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و همکاری فدراسیون‌ها و هیاتها و چهره های ورزشی در سراسر کشور انجام خواهد شد که امیدوارم بتوانیم با کمک هایی که از جامعه ورزش جمع آوری می کنیم، تعدادی از این هموطنان را از بند برهانیم.

وی افزود: برای آزادسازی این عزیزان در این طرح گذشته از جمع آوری کمکهای مالی جامعه ورزش از کمکهای معنوی پیشکسوتان و چهره های ورزشی برای اخذ رضایت شاکیان نیز استفاده خواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف