تقوی نژاد:
افزایش ظرفیت ICU کشور در دوران کرونا

تقوی‌نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه‌ریزی وزارت بهداشت: در دوران کرونا 35 درصد به ظرفیت‌های ICU کشور اضافه شده است.

  • کد خبر: 1705
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 27 بهمن 1399 - 08:53

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، سید کامل تقوی نژاد با بیان اینکه در سال‌های پیش از 92 سالانه به طور میانگین 1400 تخت بیمارستانی احداث می‌شد اما این رقم اکنون به هر ماه 1400 تخت رسیده است، گفت: همچنین 65 درصد از تخت‌های ویژه بیمارستانی ”آی سی یو“ در دولت فعلی ساخته شده که از این رقم، 35 درصد آن مربوط به سال 99 است.

وی افزود: اکنون 298 طرح داریم که بیش از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که از این تعداد، 87 طرح بیمارستان هستند.

تقوی نژاد با اشاره به اینکه در پایتخت بیمارستان‌هایی وجود دارند که نیازمند جدی بازسازی هستند، گفت: اکنون نهضت بیمارستان سازی در کشور در حال اجراست و بزرگترین بیمارستان تاریخ نظام سلامت در تهران با هزار تخت در حال ساخت است که امیدواریم در پایان این دولت به بهره برداری برسد.

او با تاکید بر اینکه ایجاد تخت‌های ویژه بیمارستانی و افزایش تجهیزات، سرمایه گذاری برای آینده کشور است، گفت: همچنین درباره دستگاه‌های اکسیژن ساز، کارهای اساسی انجام شد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هر بیمار نیازمند دریافت حدود 5 لیتر اکسیژن در دقیقه است، افزود: توان مان در تامین اکسیژن برای بیماران در سال 92 حدود 96 هزار لیتر در دقیقه بود اما اکنون این رقم به 326 هزار لیتر در دقیقه افزایش یافته است.

برچسب‌ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف