نتایج نظرسنجی از 1080 پایتخت‌نشین
کاهش درآمد 65 درصد تهرانی‌ها در 5 ماه گذشته

بر اساس تازه ترین نظرسنجی از تهرانی ها، 58 درصد مردم نگران مرگ و میر و 35 درصد نگران اثرات منفی اقتصادی همه گیری ویروس کرونا هستند .

  • کد خبر: 171
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 26 مرداد 1399 - 11:08

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir)به نقل از اقتصاد نیوز براساس تازه‌ترین نظرسنجی شهرداری تهران که از 1080 شهروند تهرانی، 65 درصد پاسخگویان گفته‌اند که کرونا باعث کاهش درآمد خانوارهای آنها شده است. همچنین 33 درصد نیز اعلام کرده‌اند که درآمد آن‌ها در طول دوره شیوع ویروس کرونا کاهش نداشته است. نکته جالب در این باره آن است که 2 درصد تهران‌ها معتقدند که در 5 ماه گذشته افزایش درآمد داشته‌اند.

در اسفند همین سوال از شهروندان تهرانی پرسیده شده بود که در آن مقطع زمانی، 70 درصد از کاهش درآمد خود گفته بودند. بیشترین میزان اثر کرونا بر کاهش درآمد در کارکنان مستقل بوده است.

براساس این نظرسنجی، 76 درصد از پاسخگویان اعلام کرده اند که بیرون از خانه همیشه از ماسک استفاده می کنند  و البته زنان بیش از مردان به استفاده از ماست مقید هستند .

17 پاسخگویان نیز گفته اند در خانواده‌شان کسی هست که به کرونا مبتلا شده باشد. این درحالی است که در میانه فروردین 99، این پرسش از پایتخت نشینان پرسیده شده بود که در آن مقطع زمانی 3.5 درصد گفته بودند در خانه و خانواده شان حداقل یک نفر به کرونا مبتلا شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف