نوبخت اعلام کرد؛
تخصیص بیش از 15هزار میلیارد تومان برای مقابله با کرونا

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت که این سازمان ماهانه 3 هزار و 300 میلیارد تومان و در طول امسال بیش از 15 هزار و 200 میلیارد تومان برای مقابله با کرونا اختصاص داده است.

  • کد خبر: 1736
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 30 بهمن 1399 - 13:51

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در هجدهمین آیین پویش ره سلامت و مراسم افتتاح پروژه ICERP و تجهیزات و ملزومات خریداری شده از محل تسهیلات بانک جهانی که در وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: وزارت بهداشت ستاد فرماندهی مقابله با کروناست و باید از همه افرادی که در این عرصه تلاش کردند، قدردانی کنیم. ما هر 4 ماه یک بار باید گزارش عملکرد تمامی وزارتخانه‌ها را به رییس جمهوری تقدیم کنیم و با افتخار می‌گوییم که وزارت بهداشت با حسن عمل در سپهر خدمت و نظام اداری و اجرایی کشور می‌درخشد و آیندگان از این موضوع به نفع شایسته تجلیل خواهند کرد.

معاون رییس جمهوری تصریح کرد: بیماری کرونا و مقابله با آن باعث نشد که وزارت بهداشت زمین گیر شود، بلکه بسیار فعال در عرصه توسعه و سازندگی و گسترش خدمات نیز تلاش کرده است.

وی ادامه داد: رییس جمهوری به تاسی از آنچه رهبر معظم انقلاب فرموده بودند، اعلام کرد که همه امکانات کشور برای مقابله با کرونا آماده و پای کار باشد. به همین جهت سازمان برنامه و بودجه نیز با مساعدت مالی بیش از 3 هزار و 300 میلیارد تومان در یک ماه برای این پشتیبانی و بالغ بر 15 هزار و 200 میلیارد تومان در طول سال برای تقویت این فعالیت انجام داد تا کادر درمان پرنشاط به کار خود ادامه بدهند.

معاون رییس جمهوری بیان کرد: فعالیت وزارت بهداشت در یک سال گذشته فقط در حوزه کرونا و پایین آوردن تعداد بیماران نبوده است. وزارت بهداشت در جهت توسعه زیرساخت‌ها و گسترش امکانات نیز فعالیت کرد و برای ماه‌های آینده با بیش از 11 هزار تخت و تجهیز بیمارستان‌ها و تکمیل آنها نیز مواجه خواهیم بود.

نوبخت افزود: به جز 23 هزار مجوز استخدامی که در سال گذشته اجرایی شده بود، 30 هزار نیروی جدید هم مجوز داده شد که اضافه شود و کارهای آن در حال پیش رفت است.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: در بودجه سال 1400 با همکاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس موفق شدیم ارز و تجهیزات مورد نیاز وزارت بهداشت را همچنان با ارز ترجیحی حمایت کنیم. در حالی‌که سیاست مجلس این بود که این شکل تغییر پیدا کند، اما با تلاش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، این حمایت از نظر ارزی با سهمیه خاصی که با ارز ترجیحی اختصاص یافته، ادامه خواهد یافت و در بودجه 1400 جهش و رشد قابل توجهی در اعتبارات وزارت بهداشت می‌بینیم. دولت پشتیبان وزارت بهداشت است تا بتواند بیماری کرونا را به نحو شایسته‌ای فرماندهی کند.

بیشتر بخوانید:

نوبخت گفت: باید از بانک جهانی قدردانی کنیم. هرچند محدود و در شرایطی که میلیاردها دلار از پول ایران به ناحق و غیرقانونی در برخی بانک‌ها و کشورها محبوس و مسدود است، اما در زمینه وام اقدام کرد. از سازمان جهانی بهداشت نیز قدردانی می‌کنیم و امیدواریم این همکاری گسترده باشد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف