مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید مطرح کرد:
جزییات حمایت از کسب‌وکارها در دوران کرونا

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تشریح جزییات حمایت از کسب و کارها در دوران کرونا، از ایجاد بیش از 85 هزار فرصت شغلی در بخش روستایی طی دوسال گذشته خبر داد.

  • کد خبر: 1773
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 4 اسفند 1399 - 14:29

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایسنا، اصغر نوراله‌زاده اظهار کرد: صندوق کارآفرینی امید در دولتهای یازدهم و دوازدهم و در راستای اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری بیش از 40 هزار طرح را با پرداخت 80 هزار میلیارد ریال تسهیلات مورد حمایت خود قرار داده که این طرح ها زمینه ایجاد شغل برای 70 هزار نفر را فراهم کرده است.

وی تصریح کرد: طی دو سال گذشته و از زمان اجرای طرح اشتغال روستایی و عشایری بیش از 85 هزار فرصت شغلی به وجود آمده و با حمایت مالی صندوق از بیکاری جوانان و روستاییان و مهاجرت به شهرها جلوگیری شده که این امر اشتغالزایی و درآمدزایی برای روستاییان را به دنبال داشته است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه درباره اقدامات حمایتی صندوق از کسب و کارها در دوران کرونا اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از 1850 میلیارد تومان تسهیلات در قالب 81 هزار و 228 فقره قرارداد تسهیلات پرداخت شده که از این میزان بیش از 1481 میلیارد تومان حمایت مالی از کسب و کارها بوده است.

نوراله زاده افزود: در دوران کرونا حمایت از کارگاهها و خط تولید اقلام بهداشتی و ضدکرونایی در دستور کار قرار گرفت و به بنگاهها و واحدهایی که در گذشته در بحث تولید اقلام بهداشتی از حمایت مالی صندوق برخوردار شده بودند، خط اعتباری 23 میلیارد تومانی تخصیص دادیم که از این طریق حجم تولیداتشان را در دوران کرونا افزایش دهند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید همچنین از اختصاص 20 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از باشگاه‌های ورزشی خبر داد و خاطرنشان کرد: به دلیل آسیبی که به باشگاههای ورزشی وارد شده و از اسفند سال گذشته به بعد دچار تعطیلی شده بودند بیش از 1250 باشگاه ورزشی را تامین مالی کردیم و بازپرداخت اقساط این گروه از مشاغل هم معوق شد.

بیشتر بخوانید:

وی تصریح کرد: 250 میلیارد تومان خط اعتباری نیز برای حمایت از شاغلان و فعالان حوزه فرهنگ و هنر در نظر گرفته ایم که تا سقف 600 میلیارد تومان قابل افزایش است.

به گفته نوراله زاده اختصاص خط اعتباری 100 میلیارد تومانی با مشارکت بانک توسعه تعاون برای افزایش تولید محصولات تعاونی های بهداشتی از دیگر اقدامات موثر صندوق کارآفرینی امید در دوران کرونا بوده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف