رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان:
نزدیک 90 درصد تسهیلات درخواستی پرداخت شده است

رییس اتاق اصناف بندرعباس با ارزیابی مثبت از روند پرداخت تسهیلات کرونایی گفت: از 227 فقره واحد صنفی متقاضی تسهیلات به مبلغ   6 میلیارد و 900 میلیون تومان ، تا کنون 5 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

  • کد خبر: 1781
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 6 اسفند 1399 - 09:35

عبدالمجید جلالی رئیس اتاق اصناف مرکز هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: سال گذشته شیوع کرونا در اسفند بود و همه اصناف خریدهای شب عید خود را از قبل  انجام داده بودند اما با تعطیلی کرونایی نتواستند فروشی داشته باشند و آسیب جدی متحمل شدند. از سویی دیگر با ادامه اپیدمی، اصنافی مانند پوشاک و کیف و کفش و... در مجتمع های تجاری سربسته فعال هستند وامکان فعالیت در طول سال را هم پیدا نکردند که همین امر مانع از ادامه فعالیت بسیاری از کاسبان شده است.

در مناطق گرمسیری خرید و فروش ها در شب انجام میشود نه روز

 او ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی  در منطقه ما شرایط آب و هوایی است. به دلیل گرما تمامی خریدها عصر تا نیمه شب انجام می‌شود با محدودیت فعالیت تا 9 شب تقریبا بازاری وجود نداشته است زیرا از ساعت 6 عصرتا 8 شب حداکثر زمان در طول یک روز برای کاسبی این افراد است. عاجزانه خواهش داریم در ستاد کرونا برای مناطق ما تصمیمی متفاوت با سایر نقاط کشور اتخاذ شود. شرایط کسب و کار در بندرعباس با تهران یا اصفهان و... متفاوت است و اصناف ما در شرایط بسیار بدتری نسبت به سایر شهرها قرار دارند.

جلالی ادامه داد: حتی رستوران‌ها و فست فودی‌ها نیز همین مشکل را دارند زیرا ساعت 8 تقریباهمه باید تعطیل کنند اگر ساعت 9 مغازه ای باز باشد جریمه و پلمپ خواهند شد مگر ساعت شروع کار یک  فست فودی چند است که 8 تمام شود حتی یک ساعت هم در طول روز کار نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید

او افزود: این در حالی است که در مجتمع‌های تجاری کلیه پروتکل‌های بهداشتی به بهترین نحو رعایت می‌شوند ومی‌توان با سخت گیرانه‌تر کردن پروتکل‌ها، شرایط کسب و کار را آسان‌تر کرد.

 

تعطیلی 3هزار واحد صنفی

او به افزایش بیکاری در قشر جوان هم اشاره کرد و گفت:  در یک سال اخیر شاهد ابطال پروانه کسب بسیاری بوده‌ایم و تعداد 20 هزار واحد صنفی به 17 هزار رسیده‌است.

 

پرداخت 5 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات

جلالی در رابطه با تسهیلات حمایتی نیز گفت: روند پرداخت تسهیلات مثبت است البته کمی کند بوده اما تا کنون 227 فقره واحد صنفی برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند که مبلغ 5 میلیارد و 800 میلیون تومان تا کنون پرداخت شده است.

او افزود:مبلغ کل درخواستی ها هم 6 میلیارد و 900 میلیون تومان بوده که نزدیک به 90 درصد درخواستی‌ها پرداخت شده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف