جانشین معاون عملیات ترافیک راهور ناجا:
ورود خودروهای غیر بومی به خوزستان ممنوع شد

جانشین معاون عملیات ترافیک راهور نیروی انتظامی گفت: براساس تصمیم گیری جدید ستاد ملی مقابله با کرونا ورود خودروهای غیر بومی به برخی شهرهای استان های غربی و خوزستان ممنوع شد.

  • کد خبر: 1794
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: جمعه 8 اسفند 1399 - 14:07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، سرهنگ رسول ابراهیمی با بیان اینکه منع تردد و محدودیت‌های شبانه به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد، افزود: از آن جایی که برخی شهرهای استان های غربی از وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شدند، ورود خودروهای غیر بومی به سایر استان ها و خروج خودروهای بومی به استان های دیگر ممنوع شد.

وی ادامه داد: افرادی که به دلیل ماهیت کاری یا کارهای درمانی و قضایی نیاز به ورود به این شهرها دارند باید مجوز لازم را از فرمانداری‌ها کسب کنند.

سرهنگ ابراهیمی اضافه کرد: از آنجایی که وضعیت شیوع کرونا در استان خوزستان قرمز شده است، خروج خودروهای بومی از شهرهای این استان به سایر استانها و ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای این استان ها ممنوع و رانندگان در صورت بی توجهی به این مصوبه 10 میلیون ریال جریمه می شوند.

وی تاکید کرد: ماموران راهور در ورودی شهرهای استان های خوزستان و غربی کشور حضور داشته و ضمن عودت خودروها، رانندگانی که نسبت به اجرای این مصوبه بی توجه بودند را جریمه می کنند.
 وی افزود: پیش از این محدودیت طرح شبانه در شهرهای نارنجی از ساعت 21 تا سه بامداد اعلام شده بود و این تردد در شهرهای زرد و آبی با توجه به مصوبات استانی اعمال می شد اما اکنون براساس مصوبه وزارت کشور تردد شبانه در همه شهرها بر اساس همان ساعت اعلام شده مجدد اعمال خواهد شد و رانندگان خاطی به مبلغ دو میلیون ریال جریمه خواهند شد.

وی با اعلام آخرین وضعیت منع تردد و محدودیت های ترافیکی برابر مصوبه امروز کمیته امنیتی انتظامی وزارت کشور گفت: از روز شنبه 18 بهمن ماه تردد خودروهای غیربومی به استان های مازندران، گیلان و گلستان ممنوع شده و همچنان ادامه دارد.

بیشتر بخوانید:

ابراهیمی افزود: بر اساس این مصوبه که با هدف جلوگیری از گسترش بیماری کرونا به انجام رسیده، تردد خودروهای غیر بومی به شهرهای استان قم، مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، بوشهر، جزیره قشم و کیش به دلیل مسافر پذیر بودن ممنوع است.

جانشین معاون عملیات ترافیک راهور ناجا گفت: با توجه به این مصوبه علاوه بر جلوگیری از خودروهای غیر بومی به شهرهای اعلام شده رانندگانی که به این مصوبه توجه نکنند مبلغ پنج میلیون ریال جریمه برای پلاک خودرو آنها منظور خواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف