مرکز رشد دانشگاه امام صادق منتشر کرد
مجموعه نگاشت‌های تخصصی در ابعاد انسانی و اجتماعی بحران کرونا

مرکز رشد دانشگاه امام صادق با انتشار شماره دوم «کرونا مثبت» مجموعه‌ای از نگاشت‌های تخصصی را در ابعاد انسانی و اجتماعی- اقتصادی بحران کرونا مورد بررسی قرار داده است.

  • کد خبر: 181
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 27 مرداد 1399 - 12:26

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا ،(coronomy.ir) تعداد این تک‌نگاشت‌ها بیست عدد و چهار عدد و در چهار بخش “الهیات کرونا”، “اجتماعیات کرونا”، “اقتصاد کرونا” و “واقعیت کرونا” تنظیم شده است.

در بخش اول، نگاهی جدید به کرونا صورت گرفته است و در آن نویسندگان رویکردی را عرضه کرده‌اند که دلالت‌های کاربردی و اجرایی نیز به دنبال دارد.

در “اجتماعیات کرونا” برخی زمینه‌های اجتماعی و فرهنگی تحلیل و بررسی شده‌اند. پرداختن به دولت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نهاد اجتماعی و بررسی آن، ارائه مدخل‌هایی کاربردی در زمینه مدیریت کرونا مانند نگاه بازاریابی و توجه به تاب‌آوری ملی از جمله محورهای این بخش است. علاوه بر این، از منظری فرهنگی نیز به کرونا در این بخش پرداخته شده است.

پژوهشگران مرکز رشد در موضوعات اقتصادی کرونا اشتغال، عرصه‌های جدید و نوآورانه و همچنین تحریم را دستمایه نقد و بررسی خود قرار داده‌اند. با توجه به رقابت هم‌زمان سلامت عمومی و اقتصاد عمومی در بحران کرونا و بروز چالش‌های جدی در مدت بروز این پاندمی، مطالعه این بخش می‌تواند نقاط قوت و ضعف عملکردی جمهوری اسلامی ایران در بحران کرونا را ارزیابی کند.

در بخش آخر نیز به حوزه‌های عملیاتی و کاربردی پرداخته‌ شده است. بدون شک کرونا نظام‌های مختلف اجتماعی ما را دستخوش تحول و تغییر کردو نقاط قوت و ضعفشان را بیش از پیش روشن ساخت. در این بخش بررسی نظام سلامت و آموزش انجام شده است.

دریافت فایلdownlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف