رییس اتاق اصناف استان خبر داد:
پرداخت بیش از 190 میلیارد تومان تسهیلات به اصناف قزوین

رییس اتاق اصناف قزوین گفت: از 2789 میلیارد ریال تسهیلات درخواستی اصناف استان، بیش از 1943 میلیارد ریال پرداخت شده است.

  • کد خبر: 1812
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 10 اسفند 1399 - 10:58

محمد فرج‌زاده  در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی وپایش آثار اقتصادی کرونا گفت:  پیش از کرونا به علت کاهش ارزش ریال و متعاقب آن افزایش افسارگسیخته نرخ تورم، بازار در رکود قرار داشت و  حال اقتصادِ بازار مطلوب نبود و کرونا هم که آمد، بار اضافه‌ای روی شانه اصناف کشور قرار داد.

 رییس اتاق اصناف قزوین ادامه داد: تا زمانی که نرخ دلار کاهش پیدا نکند تورم افزایشی خواهد بود و پایین بودن قدرت خرید مردم، مانع رونق بازار خواهد شد. مردم قدرت خرید کمی دارند که همان را هم فقط برای تامین مایحتاج اساسی هزینه می‌کنند.

او گفت: سال 97 ما 19 هزار پروانه کسب در استان قزوین داشتیم که اکنون این تعداد به 25 هزار پروانه رسیده‌ است. رشد بیش از 25 درصدی این آمار نشان می‌دهد که کرونا با همه آسیب‌هایی که داشته باعث افزایش تعداد کسبه شده است.

فرج‌زاده ادامه داد: بعد از شیوع کرونا و آسیب دیدن بسیاری از مشاغل، 20 هزار و 90 پرونده برای دریافت تسهیلات کرونایی در استان قزوین ثبت شده است که این تعداد پرونده، شامل 28 هزار و 18 نفر نیروی شاغل  و  ارزش تسهیلات درخواستی بیش از 278 میلیارد تومان بوده است. از  مجموع تسهیلات درخواستی تا کنون 194 میلیارد تومان (بیش از 60 درصد از کل تسهیلات درخواستی) پرداخت شده است.

بیشتر بخوانید

او در پایان گفت: برای حمایت از اصناف هیچ کمکی بهتر و تاثیرگذارتر از کاهش نرخ دلار نیست. تا زمانی که که ارزش پول ملی رو به کاهش باشد مردم با خرید ملک، طلا و دلار به دنبال حفظ ارزش دارایی خود هستند و در این شرایط بازار از رکود خارج نخواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف