رییس اتاق اصناف اصفهان
بیش از 10 درصد اصناف اصفهان متقاضی وام کرونا هستند

رییس اتاق اصناف اصفهان گفت: از 250 هزار واحد صنفی در استان اصفهان، حدود 26 هزار و 900 واحد صنفی خواستار دریافت تسهیلات کرونایی بودند که ازاین تعداد تا کنون 12 هزار متقاضی وام خود را دریافت کرده‌اند.

  • کد خبر: 1829
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 23 اسفند 1399 - 09:27

رسول جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: با شیوع کرونا، اصناف اصفهان مانند سایر اصناف در سراسر کشور آسیب دیدند و اگر وضعیت ما بدتر نباشد، بهتر نیست.

او افزود: از 250 هزار واحد صنفی در استان اصفهان، حدود 26 هزار و 900 واحد صنفی خواستار دریافت تسهیلات کرونایی بودند که این تعداد بیش از 10 درصد کل اصناف استان است.

بیشتر بخوانید

جهانگیری ادامه داد: از مجموع درخواست‌ها هم فقط نیمی، یعنی کمی بیش از 12 هزار درخواست، موفق  به دریافت تسهیلات کرونایی شده‌اند که آمار مطلوبی نیست. به نظر می‌رسد که سخت‌گیری بانک‌ها مانع اصلی دریافت تسهیلات در اصفهان باشد. در واقع درخواست‌ها ثبت و تایید می‌شوند اما در مرحله توزیع بانک‌ها باقی می‌مانند .

او در پایان گفت:با این اوصاف، از 633 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی، بیش از 397 میلیارد تومان تاکنون پرداخت شده است. به همین دلیل در مقایسه با کل اصناف اصفهان معتقدم 5 یا 6 درصد اصناف اصفهان از تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

 

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف