وزیر میراث فرهنگی:
گردشگری ایران به رغم اتفاق‌های 2 سال اخیر همچنان پویاست

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: صنعت گردشگری در کشورمان با حوداث و اتفاق‌های متعدد 2 سال اخیر و شیوع ویروس کرونا همچنان پویا است.

  • کد خبر: 1841
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 12 اسفند 1399 - 15:08

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان روز سه‌شنبه در حاشیه بهره‌برداری سه طرح گردشگری در کاشان با یادآوری ضربه شدید کرونا در یکسال گذشته به صنعت گردشگری افزود: با این وجود فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری همچنان پویا و فعال تلاش می‌کنند، به طوری که طرح‌های این بخش به طور مرتب افتتاح می‌شود. 

وی اظهار امیدوری کرد: صنعت گردشگری کشور در سال 1400 با مهار ویروس کرونا رونق دوباره بگیرد.

وزیر میراث فرهنگی با یادآوری سرمایه‌گذاری افزون بر 159 هزار میلیارد تومانی برای نزدیک به 2 هزار و 500 طرح های گردشگری در کشور، خاطر نشان کرد: این رقم همچنان با افتتاح طرح‌های گردشگری افزایش می‌یابد، به طوری که تعداد طرح‌های در حال ساخت بیش از طرح‌های بهره‌برداری شده است.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری از اقامتگاه‌های سنتی 2 هدف را دنبال می‌کند، اظهار داشت: بر این پایه، بناهای تاریخی با پول مردم بازسازی و به مجموعه صنعت گردشگری کشور اضافه می‌شود که نشان از ظرفیت مطلوب گردشگری است.

مونسان درباره برنامه‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای عید نوروز گفت: نشستی با حضور نمایندگان وزارت کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و سایر اعضا در کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی کرونا برگزار شد و به طور مفصل درباره سفرهای نوروزی بحث ئو تبادل نظر و دغدغه‌ها مطرح شد. 

وی تصریح کرد: صنعت گردشگری فقط شامل اقامتگاه و هتل نمی‌شود، بلکه چرخه بزرگی را شکل می‌دهد و کسب و کار همه صنف‌ها و شمار زیادی از مردم از رونق گردشگری بهبود می‌یابد.

وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه در بخش‌ تورهای گردشگری و سفرهای مدیریت شده نوروزی در صورت رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دوران کرونا از سوی مردم مشکلی وجود ندارد، افزود: تنها دغدغه موجود مربوط به سفرهای مدیریت نشده و انبوه است که برای صنعت گردشگری هم عایدی ندارد.

وی ادامه داد: قرار است در نشست روز شنبه 16 اسفند ماه ستاد ملی کرونا پس از بحث و تبادل نظر درباره سفرهای مدیریت نشده و انبوه، شیوه‌نامه جدیدی در این خصوص مصوب شود. 

مونسان با بیان اینکه وضعیت بهره‌برداری از طرح‌های گردشگری و حمایت از این حوزه در کاشان و استان اصفهان مطلوب است.

سه طرح گردشگری شامل 2 اقامتگاه سنتی و یک هتل روز سه‌شنبه در آیینی با حضور علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کاشان به بهره‌برداری رسید.

بیشتر بخوانید:

 با بهره‌برداری از این طرح‌ها در مجموع با سرمایه‌گذاری 517 میلیارد تومان، اشتغالزایی افزون بر 150 نفر و افزوده شدن 160 تخت به ظرفیت اقامتی کاشان، این ظرفیت به 2 هزار و 685 نفر با اشتغال یک‌هزار و 203 نفر ارتقا یافت.

پیش از این، 30 باب اقامتگاه‌ سنتی با 387 اتاق و 954 تخت، هفت باب هتل با 299 اتاق و 791 تخت، چهار هتل‌آپارتمان با 35 اتاق و 118 تخت در شهرستان کاشان وجود داشت.

همچنین شمار مرکزهای بوم‌گردی در این شهرستان 15 باب با 101 اتاق و 384 تخت و تعداد میهمان‌پذیرها نیز پنج باب با ظرفیت 54 اتاق و 153 تخت بود.

شهرستان کاشان با برخورداری از یک هزار و 700 اثر دارای ارزش تاریخی، طبیعی و معنوی شامل 325 اثر ثبت ملی و یک اثر ثبت جهانی، در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف