ستاد ملی کرونا مصوب کرد:
کنترل بیشتر تردد در مبادی ورودی با استقرار هلال احمر

بر اساس مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هماهنگی جمعیت هلال احمر و وزارت راه و شهرسازی موظف به تدوین دستورالعمل اجرایی چگونگی استفاده از ظرفیت جمعیت هلال احمر برای استقرار در مبادی مرزهای زمینی، ریلی، هوایی و دریایی و کنترل مترددین شده است.

  • کد خبر: 1844
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 13 اسفند 1399 - 11:16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از وبدا، بر اساس مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، جمعیت هلال احمر ملزم به استقرار در تمامی مبادی مرزهای کشور و کنترل بهداشتی شده و وزارت بهداشت نیز ضمن ارائه آموزش های لازم به عوامل جمعیت هلال احمر ملزم به نظارت براین فرآیند شده است.

طبق مصوبات این نشست، وزارت راه و شهرسازی براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی قرارگاه عملیاتی درخصوص تردد در مبادی ورودی و خروجی، هماهنگی و همکاری لازم را با نیروهای جمعیت هلال احمر را خواهد داشت.

تهیه و ابلاغ دستورالعمل برای ورود مسافرین ایرانی از طریق مرزهای زمینی بسته شده

بر اساس مصوبات پنجاه و نهمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، قرارگاه عملیاتی برای ورود ایرانی های خارج از کشور از طریق مرزهای زمینی بسته شده، دستورالعمل های لازم را تهیه و به دستگاه های ذیربط ابلاغ می کند.

ورود ایمن مسافران ایرانی به کشور 

 همچنین به منظور ورود ایمن مسافران ایرانی به کشور، قرارگاه عملیاتی ملزم به تهیه و اعمال دستورالعمل لازم برای ورود به داخل کشور شده است.

کمیته اطلاع رسانی نیز با همکاری دستگاه های ذیربط  نسبت به استفاده از روش های فنی برای اطلاع رسانی گسترده تر دستورالعمل های ابلاغی برای بازگشت اتباع ایرانی از مرزهای زمینی، هوایی، ریلی و دریایی اقدام می کند تا هموطنانمان در بازگشت با لحاظ نمودن رعایت کامل دستورالعمل ها وارد کشور شوند.

بیشتر بخوانید:

ردیابی ویروس جهش یافته در جهان و کشورهای همسایه

بر اساس این مصوبات و به منظور  ردیابی ویروس جهش یافته در جهان و کشورهای همسایه،  سه وزارتخانه کشور، امور خارجه و اطلاعات موظف هستند نسبت به رصد وضعیت ویروس جهش یافته در کشورها و به خصوص کشورهای همسایه ایران اقدام و اطلاعات لازم را در اختیار قرارگاه عملیاتی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت پیشگیری و برنامه ریزی های لازم قرار دهند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف