کرونا فعالیت بنادر ایران را متوقف نکرد
واردات 47 میلیون تنی کالا در 5 ماه گذشته

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن باعث توقف پویایی بنادر و داد و ستد کالایی در این حوزه نشده است، گفت: از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 47 میلیون تن کالا در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده است.

  • کد خبر: 187
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 28 مرداد 1399 - 11:19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) به نقل از روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، محمد راستاد با حضور گفت‌وگوی خبری شبکه خبر سیما گفت: در این بازه زمانی به تفکیک میزان واردات کالاهای غیرنفتی بالغ بر 12 میلیون تن بوده که عمده آن کالاهای اساسی است و صاردات غیرنفتی حدود 13,5 میلیون تن می رسد، همچنین از نظر تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری 623 هزار و 706 TEU عملیات صورت گرفته که عمدتا مربوط به بندر شهیدرجایی است.

راستاد با اشاره به اینکه میزان تردد کشتی‌های اقیانوس پیما به بنادر کشور 3 هزار و 259 فروند به بنادر کشور بوده است، گفت: عمده کالاهای غیرنفتی به کالاهای اساسی اختصاص دارد. موجودی فعلی کالاهای اساسی در بنادر کشور معادل 3 میلیون و 309 هزار و 491 تن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: علاوه بر این کشتی هایی که در حال تخلیه کالاهای اساسی در بنادر هستند 349 هزار و 270 تن محموله دارند و کشتی هایی نیز که در انتظار ورود به بنادر در حوزه کالاهای اساسی به سر می برند، حدود 700 هزار تن کالا حمل می کنند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف