رییس اتاق اصناف استان:
حفظ شغل 16هزار ایلامی با پرداخت 112میلیارد تومان تسهیلات کرونایی

رییس اتاق اصناف استان ایلام گفت: در ایلام از تسهیلات کرونایی استقبال خوبی شد. تاکنون 112 میلیار تومان از 141 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی پرداخت شده و حداقل 16 هزار نفر از بیکاری نجات یافته‌اند.

  • کد خبر: 1873
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 17 اسفند 1399 - 09:44

یونس هواسیان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: در استان ایلام 36 هزار واحد صنفی وجود دارد که از این تعداد 12 هزار واحد صنفی در مرکز استان قرار دارد.

 او توضیح داد: با توجه به خسارات زیاد کرونا بر اصناف ایلام، صاحبان کسب‌وکارهای این منطقه در میان سایر استان‌های کشور بیشترین تقاضا را برای دریافت تسهیلات کرونایی ثبت کرده‌اند.

هواسیان ادامه داد: واحدهای صنفی ایلام، خود از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر هستند به همین دلیل شیوع کرونا  به همراه تاثیرات تورم ، گرانی و کاهش قدرت خرید مردم، با کاهش چشمگیر درآمد رو به‌رو شده‌اند.

 او افزود: با توجه به نیاز اصناف برای مقابله با ضررهایی که متحمل شده بودند، تسهیلات کرونایی مورد استقبال قرار گرفت و بخش اعظمی از اصناف ما درخواست دریافت تسهیلات داشتند.

بیشتر بخوانید

رییس اتاق اصناف ایلام همچنین توضیح داد: بیش از 14 هزار پرونده به ارزش 141 میلیار تومان تشکیل شده است که تاکنون بیش از 112 میلیارد تومان پرداخت شده‌است. تسهیلات پرداختی تقریبا 90 درصد تقاضاها را پوشش داده ‌است.

او تاکید کرد: این میزان پرداخت تسهیلات حداقل ادامه فعالیت 16 هزار نیروی شاغل را تضمین کرده است.

هواسیان  افزود: البته معضل بازپرداخت تسهیلات هم وجود دارد زیرا درآمدی که بتوانند تسهیلات 12 درصدی را پرداخت کنند، نداشته‌اند و همین امر سبب مشکلات جدید اصناف ایلام شده‌است.

او در پایان گفت: اصناف ما همچنان بامشکل پرداخت مالیات و حق بیمه و حتی هزینه آب و برق خود دست به گریبان هستند و اگر مساعادتی نشود شرایط ادامه کار اصناف ایلامی غیرممکن خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف