رییس اتاق اصناف استان:
80 درصد متقاضیان قمی، وام کرونا گرفته‌اند

رییس اتاق اصناف استان قم گفت: برای حمایت از اصناف قم از میزان 143 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی تاکنون بیش از 120 میلیارد تومان پرداخت شده است؛ امیدواریم تا پایان سال مابقی تسهیلات درخواستی نیز پرداخت شود.

  • کد خبر: 1882
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 23 اسفند 1399 - 09:37

 حسن احمدلو در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: استان قم خوشبخانه در وضعیت آبی قرار دارد و شرایط خوبی هم بر بازار اصناف حاکم است. تمامی دستورات هفتگی ستاد ملی کرونا را انجام داده‌ایم تا مانع از گسترش شیوع کرونا شویم زیرا تحمل تعطیلی دوباره اصناف واقعا سخت و ناشدنی است.
 

معدوم سازی 60 تن سوهان

او ادامه داد: با شیوع کرونا در یک سال گذشته بیش از 60 درصد اصناف قم آسیب جدی دیدند، برای نمونه تالارهای ما نسبت به سال قبل، 83 درصد کاهش قطعی درآمد را متحمل شده‌اند. یا در بخش تولید و فروش سوهان که سوغاتی استان ما است زیان صددرصدی  درشب عید اتفاق افتاد.

احمدلو افزود: تولید شب عید ما 60 تن سوهان بود که 10 تن برای مصارف داخلی و 50 تن برای مصرف خارجی و غیر بومی پیش‌بینی شده بود که با تعطیلی‌ها و به صفر رسیدن فروش، مجبور به معدوم‌سازی همه این 60 تن شدیم. زیرا ماندگاری سوهان کم است و به محض پس دادن روغن مانند سرب می‌شود و دیگر قابل خوردن نیست.

بیشتر بخوانید

 

او در توضیح میزان بهره‌مندی اصناف قم از تسهیلات کرونایی هم گفت: تاکنون 7404 پرونده برای درخواست تسهیلات تشکیل شده‌ است که بیش از 12 هزار نیروی شاغل را در بر می‌گیرد.

احمدلو افزود: از میزان 143 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی تاکنون 120 میلیارد تومان ( بالای 80 درصددرخواستی‌ها) پرداخت شده است و امیدواریم تا پایان سال مابقی تسهیلات درخواستی نیز پرداخت شود.

رییس اتاق اصناف استان قم درپایان توضیح داد: برای حمایت از اصناف در بازار شب عید، با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی برپایی نمایشگاه بهاره را کنسل کردیم اما فروش فوق‌العاده گذاشته‌ایم تا شاید اینگونه بازار رونق بگیرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف