رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی خبر داد:
پرداخت بیش از 80 درصد تسهیلات کرونایی درخواستی

رییس اتاق اصناف خراسان جنوبی گفت: از 93 میلیارد تسهیلات درخواستی تا کنون 71 میلیارد تومان پرداخت شده است.هرچند بیش از 80 درصد تسهیلات درخواستی پرداخت شده است اما در واقعیت کمتر از 10 درصد اصناف استان از تسهیلات استفاده کرده‌اند.

  • کد خبر: 1893
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 19 اسفند 1399 - 09:26

رضا علیزاده بیرجندی در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: با شیوع کرونا اصناف خراسان جنوبی داوطلبانه تعطیل کردند تا مانع شیوع کرونا در منطقه شوند که البته این تعطیلی‌ها صدمات بسیاری به اصناف وارد کرد اما چاره‌ای نبود و باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری‌ها رعایت می‌شد.

او افزود: همچنان بر رعایت پروتکل‌ها نظارت داریم زیرا اصناف امکان تحمل تعطیلی سراسری مجدد را ندارند. خوشبختانه خراسان جنوبی در وضعیت زرد قرار دارد و شرایط استان ثابت است .

علیزاده‌بیرجندی ادامه داد: در کل استان خراسان جنوبی 33 هزار واحد صنفی داریم و در مرکز استان 14 هزار واحد صنفی فعال هستند.

او توضیح داد: طبق آماری که استخراج کرده ایم بعد از شیوع کرونا، 8هزار و 500 واحد صنفی از جمله صنف پوشاک، گیم نت‌ها، کفاشان، تالارها و رستوران ها و... آسیب جدی دیده‌‌اند.

بیشتر بخوانید

علیزاده در رابطه با استقبال اصناف این استان از تسهیلات کرونایی گفت: 70 درصد از اصناف ما مستاجر هستند و توان بازپرداخت  تسهیلات کرونایی را ندارند به همین دلیل از این تسهیلات استقبالی نشد.

او افزود: شرایط پرداخت این وام ها سختگیرانه است به علاوه اینکه مهلت بازپرداخت 24 ماهه و سود 12 درصد رغبتی برای استفاده از تسهیلات را ایجاد نمی‌کند.

 او ادامه داد: تا کنون فقط 6هزار و 708 پرونده تشکیل شده است که شامل  بیش از 8هزار و چهارصد نفر نیروی کار می‌شود.

علیزاده افزود: از 93 میلیارد تسهیلات درخواستی تا کنون 71 میلیارد تومان پرداخت شده است.هرچند بیش از 80 درصد تسهیلات درخواستی پرداخت شده است اما در واقعیت کمتر از 10 درصد اصناف استان از تسهیلات استفاده کرده‌اند.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف