کرونا اقتصاد سرزمین «بهارات» را متاثر کرد
کوچک شدن 16 درصدی اقتصاد هند

اقتصاد هند در سه ماهه دوم سال بیش از 16 درصد کوچک شده است.

  • کد خبر: 192
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 29 مرداد 1399 - 11:39

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا (coronomy.ir) به نقل از راشاتودی، بانک مرکزی هند اعلام کرد که تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که در سه ماهه دوم سال جاری اقتصاد هند به خاطر بحران کرونا 16.5 درصد کوچک شده است.

البته این کاهش تولید ناخالص داخلی در هند کمتر از پیش‌بینی سقوط 20 درصدی بود که در ماه می از سوی بانک هندی اعلام شده بود.

تحقیقات این بانک نشان می‌دهد 73.8 درصد افت اقتصادی رخ داده مربوط به 10 ایالت بزرگ هند است، به گونه‌ای که سهم ایالت مهاراشترا 14.2 درصد، تامیل نادو 9.2 درصد و اوتار پرادش 8.2 درصد بوده است. این میزان افت اقتصادی معادل ضرر 361 دلار به ازای هر شهروند هندی است. البته شهروندان ایالت‌هایی نظیر تامیل‌نادو، گجرات، پلان‌گانا، دهلی، هاریانا، و گوآ ضرر 535 دلاری کرده‌اند که بیشتر از ایالت‌های دیگر بوده است.

تاکنون حدود هزار شرکت بزرگ عملکرد مالی خود برای سه  ماهه نخست سال جاری را منتشر کرده که حاکی از سقوط 55 درصدی سود و 25 درصدی درآمد آنها بوده است.

هند تاکنون 53 هزار فوتی را به خاطر شیوع ویروس کرونا داشته و به طور کل سومین کشور از نظر ابتلا به کرونا در جهان به شمار می‌رود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف