رییس اتاق اصناف کرمان خبر داد:
پرداخت 50 درصد از تسهیلات درخواستی در استان کرمان

رییس اتاق اصناف کرمان گفت: از 85 هزار واحد صنفی استان کرمان تاکنون 24 هزار نفربرای دریافت تسهیلات کرونایی اقدام کرده‌اند و بیش از نیمی ازاین تعداد، تسهیلات درخواستی را که مبلغی بیش از250 میلیارد تومان بوده،دریافت کرده‌اند.بنابراین چیزی بیش از 50 درصد متقاضیان تسهیلات کرونایی دریافت کرده‌اند.

  • کد خبر: 1930
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 26 اسفند 1399 - 09:37

یوسف جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: بر‌اثر شیوع کرونا از 30 هزار صنف فعال در شهر کرمان حداقل 4 هزار مورد تعطیلی قطعی داشته‌ایم.

او افزود: تا کنون به طور رسمی 2080پروانه ابطال شده و حدود 2 هزار مورد تعطیلی قطعی غیر رسمی هم داشته‌ایم، یعنی بیش از 10 درصد از اصناف شهر کرمان بیکار شده‌اند.

او در رابطه بااصناف فعال در استان کرمان نیز گفت: حدود 85 هزار واحد صنفی  به طور رسمی در استان فعال هستند و تقریبا 15 درصد هم فعال صنفی غیررسمی داریم.

جعفری همچنین توضیح داد: با همه اثرات منفی کرونا بر فعالیت اصناف برای شب عید سبد حمایتی درنظر گرفته شد. حدود 600 بسته معیشتی برای خانواده‌های حاشیه نشین که شرایط اقتصادی خوبی ندارند با همراهی اصناف  تهیه شده  که به زودی توزیع خواهد شد.

بیشتر بخوانید

رییس اتاق اصناف کرمان در رابطه با تسهیلات کرونایی هم گفت: تاکنون 24 هزار و 299 پرونده برای دریافت تسهیلات ثبت شده است که در صورت پرداخت همه تسهیلات درخواستی بیش از 35 هزار نیروی شاغل به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

جعفری افزود:از مجموع 428 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی تا کنون بیش از 250 میلیارد تومان پرداخت شده است که چیزی حدود 50درصد از درخواست‌ها باقی مانده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف