رییس اتاق اصناف اردبیل خبر داد:
ورشکستگی کامل آب‌گرم‌های سرعین به علت کرونا

رییس اتاق اصناف اردبیل گفت: براثر کرونا، از 40 هزار واحد صنفی فعال، حداقل 20درصد دچار بیکاری شده‌اند. با توجه به توریستی بودن منطقه زیان واردشده بیش از سایر استان‌ها بوده و تمامی آبگرم‌های استان ورشکست شده‌اند.

  • کد خبر: 1932
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 27 اسفند 1399 - 09:39

مهدی اشجع در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: با شیوع کرونا شاهد بحران بزرگی در میان اصناف بودیم، هرچند بازار شب عید از بین رفت با این وجود با درآمد حاصل از فعالیت سال 98 امورات کسبه سپری شد اما امسال درآمدها کاهش چشمگیر داشت و تقریبا پس اندازی برای گذران زندگی وجود ندارد.

او افزود: استان ما شرایط متفاوتی از سایر استان‌ها دارد. اقتصاد اردبیل تا حد زیادی مبتنی بر توریستی بودن منطقه است. ما سالانه پذیرای  3 میلیون مسافر هستیم که منبع اصلی اشتغالزایی استان است. در سال 99 این تعداد صفر بود.

اشجع تاکید کرد: نه فقط هتل و رستوران‌های ما که آبگرم‌های منطقه نیز کاملا تعطیل شدند. آب گرم‌های سرعین که قطب توریستی منطقه هستند صدردصد زیان متحمل شدند و کاملا ورشکست شده‌اند.

رییس اتاق اصناف اردبیل افزود: از 40 هزار واحد صنفی فعال، حداقل 20درصد دچار بیکاری شده‌اند. تا قبل 99 حتی یک مغازه برای اجاره پیدا نمی‌شد و اما الان هر خیابان که بروید بر سر درچندین مغازه پلاکارد «اجاره داده می‌شود» نصب شده است.

بیشتر بخوانید

اشجع گفت: از 13 هزار و 162 درخواست دریافت تسهیلات کرونایی به میزان 188 میلیارد تومان، تاکنون 108 میلیارد تومان پرداخت شده است.

اوافزود: تاکنون نزدیک به 25 درصد اصناف استان از تسهیلات استقبال کرده‌اند و بیش از 60 درصد از تسهیلات درخواستی پرداخت شده است.

اشجع تاکید کرد: ادامه اشتغال بیش از 18 هزار نفر در گرو پرداخت کامل تسهیلات درخواستی است.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف