معاون وزیر کار تایید کرد
پرداخت 2.4 هزار میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده

بر اساس اعلام معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، 14 رسته شغلی بیشتر آسیب دیده از بحران کرونا تاکنون بیش از 2.4 هزار میلیارد تومان تسهیلات از دولت دریافت کرده‌اند. کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع کرونا بر تسریع در فرآیند پرداخت به متقاضیان تاکید کرده است.

  • کد خبر: 195
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 29 مرداد 1399 - 13:44

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا )coronomy.ir(، دکتر عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در بیست‌وچهارمین جلسه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا به تاریخ 27 مرداد 1399، به تشریح روند اعطای تسهیلات به بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا پرداخت.

بر اساس گفته‌های معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به نظرمی‌رسد روند ثبت‌نام متقاضیان در هفته‌های اخیر شدت گرفته است و طبق آخرین آمارها حدود 64 هزار ثبت‌نام در هفته آخر انجام شده که نشان از استقبال متقاضیان نسبت به دریافت این تسهیلات دارد.

بیشترین تسهیلات پرداخت شده در میان رسته‌های کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا متعلق به رانندگان با 3347 میلیارد ریال است و پس از آن معلمان دبستان با 796 و حمل‌ونقل عمومی با 692 میلیارد ریال بوده‌اند. رانندگان از نظر تعداد فقره‌های تشکیل پرونده نیز با بیش از 177 هزار مورد، در صدر رسته‌ها قرار دارند و پس از آن رسته حمل‌ونقل عمومی و آرایشگاه‌ها قرار دارند.

در مجموع حدود 115 هزار نفر از شاغلین غیررسمی نیز برای دریافت تسهیلات کرونایی ثبت‌نام کرده‌اند، که تاکنون مبلغ 1519 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

معاون وزیر کار در انتها، مهمترین دلایل عدم پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها به برخی از متقاضیان را عدم تکمیل مدارک هویتی، عدم ارائه مدارک در موعد مقرر و انصراف متقاضی از دریافت تسهیلات و نظایر آن عنوان کرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف