رییس اتاق اصناف کرمانشاه خبر داد
ایجاد 8هزار و 500 شغل در کرمانشاه/ حفظ 25 هزار شغل با دریافت تسهیلات

رییس اتاق اصناف کرمانشاه گفت:در سال سخت کرونایی 8هزار و 500 شغل ایجاد شده است و بیش از 25هزار نیروی کار نیز با دریافت تسهیلات حمایتی دولت توانسته‌اند در محدودیت‌ها و تعطیلات کرونایی شغل خود را حفظ کنند.

  • کد خبر: 1951
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 11 فروردين 1400 - 11:05

 رضا سلیم ساسانی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: با شیوع کرونا شرایط سختی بر بازار اصناف مختلف حاکم شد اما نکته جالب این است که در همین سال سخت ما 8هزار و پانصد مورد اشتغالزایی اولیه داشتیم. به این معنا که این افراد برای اولین بار وارد بازار کسب و کار شدند که آمار بسیار خوبی است.

او افزود: ما 5هزار تثبیت جواز هم داشتیم که نشان از حفظ شغل پایدار این تعداد نیروی کار در کرمانشاه دارد.

ساسانی در توضیح خسارت‌های کرونایی هم گفت: تعطیلی‌ها و محدودیت‌های کرونایی دغدغه جدی برای کسبه بود، حتی باز شدن اصناف هم با توجه به تورم، رکود و شرایط سخت اقتصادی سا‌ل‌های اخیر باعث رونق بازار به شکل مورد انتظار نشده است.

بیشتر بخوانید

او ادامه داد: وضعیت تالارها و چلوکبابی‌ها در کرمانشاه در شرایط برشکستگی کامل است زیرا با اینکه مشغول فعالیت هستند اما مراسمی برگزار نمی‌شود که مشتری داشته باشند.

ساسانی تسهیلات کرونایی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مبلغ تسهیلات کم بود و بانک‌‌ها همکاری خوبی نداشتند اما اصناف از تسهیلات استقبال کردند.

او افزود: 25هزار 277 پرونده در استان تشکیل شده است که شامل 29هزار و پانصد و چهل و هشت نیروی شاغل می‌شود. همچنین از مجموع 256 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی تاکنون 202 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی پرداخت شده است.

ساسانی توضیح داد: تاکنون با پرداخت بیش از 80 درصد از تسهیلات درخواستی، ادامه شغل بیش از 25 هزار نفر تضمین شده است.

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف