رئیس اتاق اصناف استان خبر داد
پرداخت 33 میلیارد تسهیلات کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس اتاق اصناف مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مجموع 72 میلیارد تومان تسهیلات درخواستی،33 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است و بیش از3هزار و 750 نفر توانسته‌اند با دریافت این تسهیلات به شغل خود ادامه دهند که حدود 10 درصد اصناف را شامل می‌شوند.

  • کد خبر: 1954
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: يکشنبه 22 فروردين 1400 - 09:29

علی ارشدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد 33 هزار واحد شناسنامه دارد داریم و 2هزار و 500 واحد صنفی بدون شناسنامه شناسایی شده است.

او ادامه داد: در مرکز استان(یاسوج) نیز 12هزار واحد صنفی شناسنامه دار فعال هستند و هزار واحد بدون شناسنامه وجود دارد.

ارشدی توضیح داد: همه این اصناف بر اثر شیوه کرونا متحمل خسارت شدند و سال 99 در مجموع سال بسیار سختی  برای همه اصناف سراسر کشور بود.

او تاکید کرد: اصناف ما در این شرایط ناپایدار و بحرانی حمایت نشدند، حتی در وضعیت زرد و آبی نیز ما شاهد دستور تعطیلی از سمت ستاد مقابله با آثار کرونا در استان بودیم. از بی‌اطلاعی ما سواستفاده شد و 6 دوره تعطیلی تحمیل شد.

ارشدی توضیح داد: با دستور ستاد کرونای استانی از ابتدای شیوع کرونا همه اصناف تعطیل شدند و خبری از تعطیلی براساس رسته‌های مختلف در استان ما نبود حتی جوشکاران و فلزکاران هم تعطیل شدند. طبق محاسبات انجام شده 93 روز در سال تعطیل بودیم. حتی بعد از خروج از وضعیت نارنجی همچنان تعطیلی و محدودیت‌ها اعمال شده است.

بیشتر بخوانید

او همچنین گفت: شرایط سخت کرونایی فقط در یک ماه گذشته منجر به ابطال 106 پروانه شده است و ادامه این وضعیت نگران کننده است.

ارشدی ادامه داد: نزدیک به 5 هزار درخواست برای دریافت تسهیلات کسب وکارهای زیان دیده از کرونا ثبت شده است که شامل مبلغی بالغ بر 729 میلیارد ریال (72 میلیارد تومان)بوده است.از همین میزان هم تاکنون 333 میلیارد ریال(33 میلیارد تومان) پرداخت شده است. باتوجه به این آمار هم استقبال از تسهیلات کم بوده و هم میزان پرداختی بسیار ناچیز است.

او ادامه داد: از مجموع 33 میلیارد تومان تسهیلات پرداختی، بیش از3هزار و 750 نفر توانسته‌اند به شغل خود ادامه دهند که کمتر از 10 درصد اصناف را شامل می‌شود.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف