سازمان ملل:
تاثیر کرونا بر ارائه خدمات تنظیم خانواده در جهان

سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد: شیوع کروناویروس موجب بیش از یک میلیون مورد بارداری ناخواسته شده است.

  • کد خبر: 1957
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 26 اسفند 1399 - 17:22

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، سازمان ملل اعلام کرد: نزدیک به 12 میلیون زن در کشورهای فقیر در دوران همه گیری کووید-19 از دسترسی به روش‌های پیشگیری از بارداری محروم بوده‌اند که موجب وقوع 1.4 میلیون مورد بارداری ناخواسته شده است.

بررسی سازمان ملل نشان داد: در دوران شیوع کروناویروس زنان دسترسی به روش‌های پیشگیری از بارداری را از دست داده‌اند زیرا بیماری کووید-19 مانع از دسترسی به زنجیره‌های تامین و برنامه‌های تنظیم خانواده شده است. همچنین زنان به دلیل محدودیت در تردد، تعطیلی مراکز درمانی و ماندن در خانه آسیب دیده‌اند.

صندوق جمعیت ملل متحد اعلام کرد: باید این اطمینان حاصل شود که زنان و دختران بدون وقفه به داروها و تجهیزات سلامت مادران دسترسی دارند. تاثیر مخربی که بیماری کووید-19 بر زندگی میلیون‌ها زن و دختر طی سال گذشته داشته تاکید کننده ضرورت تداوم دسترسی به خدمات بهداشت باروری است.

بیشتر بخوانید:به گزارش ایسنا به نقل از ژاپن تودی، داده‌های صندوق جمعیت ملل متحد نشان داد: در 115 کشور با درآمد کم و متوسط، زنان طی یک سال گذشته به طور متوسط حدود 3 ماه از دریافت خدمات تنظیم خانواده محروم بوده‌اند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف