رییس اتاق اصناف استان خبر داد:
پرداخت 543 میلیارد تومان تسهیلات کرونایی در مازندران

رییس اتاق اصناف مازندران گفت:تا پایان سال 99 از 160 هزار واحد صنفی استان 23 هزار واحد صنفی برای دریافت تسهیلات کرونایی اقدام کرده‌اند و از این میان بیش از 80 درصد متقاضیان توانسته‌اند تسهیلات یاد شده را دریافت کنند.

  • کد خبر: 1979
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 18 فروردين 1400 - 11:49

میر احمد اندروژ در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: شیوع کرونا در آستانه سال 99 شرایط کار اصناف را در منطقه با چالش جدی مواجه کرد و در پی تعطیلی‌های طولانی کسب‌وکارهایی چون قهوه‌خانه‌ها و سفره‌خانه‌ها و تالارها کاملا برشکست شدند.

اندروژ افزود: در استان مازندران 160 هزار واحد صنفی فعال هستند. در طول دوره محدودیت‌ها، رسته‌های شغلی اول مشکل خاصی نداشتند اما رسته‌های سوم و چهارم به شدت آسیب دیدند.

او ادامه داد: در روزهای پایانی سال بالاخره وضعیت استان زرد شد که با توجه به پروتکل‌های بهداشتی سالن‌ها و رستوران‌ها و مشاغل اینچنینی با 50 درصد ظرفیت امکان فعالیت دارند.

اندروژ گفت: البته تسهیلات حمایتی از کسب وکارهای زیان‌دیده از کرونا با توجه به این که جذابیت مالی زیادی برای اصناف نداشت، مورد استقبال همه کسب‌وکارها واقع نشد. بعضی از اصناف معتقد بودند که امکان بازپرداخت به موقع تسهیلات در شرایط نامتعادل بازار وجود ندارد و دریافت وام کرونایی ممکن است موجب افزایش چالش‌های مالی شود.
 

بیشتر بخوانید

تسهیلات 45 هزار شغل را در استان حفظ کرد

او ادامه داد: برای دریافت تسهیلات نزدیک به 23 هزار  پرونده به مبلغ 618 میلیارد تومان ثبت شده که تاکنون 543 میلیارد تومان پرداخت شده است. این میزان پرداختی به ادامه شغل 45هزار نیروی کار منجر شده است.

اندروژ افزود: نسبت تعداد اصناف متقاضی دریافت تسهیلات نسبت به کل اصناف استان کمتر از 10 درصد است که نشان از عدم استقبال دارد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف