رییس اتحادیه صنف نبات، آبنبات و ریز قند
فروش تنقلات شب عید کمتر از 50 درصد سال‌‌های گذشته بود

رییس اتحادیه صنف نبات، آبنبات و ریز قندتهران گفت:بر اثر تعطیلی‌های کرونایی و شرایط سخت اقتصادی کل فروش محصولات ما در سال 99 به کمتر از 20 درصد نسبت سال 98 رسید و فروش شب عید 1400 هم کمتر از 50 درصد فروش شب عید سال‌های گذشته بود.

  • کد خبر: 1981
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 11 فروردين 1400 - 11:12

حبیب اسلامی، درگفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا گفت: در آستانه سال 1400 نسبت به سال قبل که براثر تعطیلی‌های کرونایی فروشی نداشتیم شرایط کمی بهتر بود اما قدرت خرید پایین مردم سبب شده کل فروش محصولات ما در یکسال به کمتر از 20 درصد در سال 98 برسد و فروش شب عید هم کمتر از 50 درصد سال‌های گذشته باشد.

اسلامی توضیح داد: قیمت چندبرابر شکر و گرانی چندبرابری مواد اولیه مزید بر علت شده تا قیمت محصول نهایی چندبرابر شود اما درآمد مردم که چندبرابر نشده است بنابراین مردم حتی برای شب عید هم توان خرید شکلات و آبنبات نداشتند.

بیشتر بخوانید

 او ادامه داد: قیمت شکلات با کیفیت کاکائویی به 120 تا 150 هزار تومان در کیلو رسیده است. حتی قیمت شکلات معمولی که کیلویی 7 یا 8 هزار تومان بود به 35 تا 40 هزار تومان رسیده است. اکنون بیش از کرونا بر اثر تورم و مشکلات اقتصادی همکاران ما متضرر شده‌اند.

اسلامی ادامه داد: کارگاه‌های بسیاری براثر تعطیلی‌های کرونایی و شرایط سخت اقتصادی تعطیل شده‌اند و به علت مبلغ کم تسهیلات و شرایط سخت دریافت آن رغبتی برای دریافت وام نداشتند زیرا برای بازپرداخت وام باید حداقل فروشی می‌داشتند که بازاری برای فروش وجود نداشت.

او تاکید کرد: با توجه به معدوم سازی بخشی از تولیدات سال گذشته امسال تولید کمتری هم انجام شد که اینبار به دلیل گرانی ناخواسته بازهم بخشی از تولیدات دست تولید کنندگان باقی مانده است.

 

 

 

 

 

 

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف