اتحادیه اروپا خواستار کاهش محدودیت در صادرات واکسن شد

اورسولا فون درلاین رئیس نهاد اجرایی اتحادیه اروپا با اشاره به اختلافات این اتحادیه با انگلیس و آمریکا، خواستار کاهش محدودیت ها در صادرات واکسن کرونا شد.

  • کد خبر: 1982
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: جمعه 29 اسفند 1399 - 21:49

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از خبرگزاری رویترز، فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا با توجه به صادرات بیشترین محموله های واکسن از این قاره به دیگر کشورها، در گفت وگو با روزنامه ایتالیایی لاریپابلیکا، خواستار پرهیز بیشتر از ایجاد محدودیت به همراه مقابله به مثل شد.

وی افزود: اتحادیه اروپا با بریتانیا درباره صادرات واکسن، تماس دارد، اما از ارایه جزئیات مذکراتش با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس خودداری کرد و افزود: درباره اقدام متقابل و سازوکار مورد نیاز آن با سران دیگر کشورهای در نشست پنجشنبه آینده گفت و گو خواهد شد.

رئیس نهاد اجرایی اتحادیه اروپا ابراز اطمینان قطعی کرد که اروپا تا پایان تابستان به هدف واکسیناسیون 70 درصد شهروندانش به رغم تعلیق ها و تاخیرها در  کاربرد واکسن آسترازنکا در پی انتشار گزارش هایی در باره لخته شدن خون کسانی که این واکسن را دریافت کرده اند، دست یابد.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: بررسی واکسن اسپوتنیک روسیه در نهاد نظارتی و تنظیم مقررات دارویی اروپا "اما" برای تائید کاربرد آن ادامه دارد، اما تاکنون ظرفیتی برای تولید آن ایجاد نشده است.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف