رییس پلیس راهور ناجا اعلام کرد
مهلت 3 روزه خودروهای غیربومی برای خروج از شهرهای ممنوعه

از کاهش 30 درصدی تردد در جاده‌های کشور در مقایسه با مدت مشابه در ایام قبل از شیوع کرونا خبر داد و گفت: از زمان ابلاغ وضعیت جدید شهرها، خودروهای دارای پلاک غیربومی 72 ساعت فرصت دارند تا از شهرهای قرمز و نارنجی خارج شوند و در غیر اینصورت جریمه خواهند شد.

  • کد خبر: 1995
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: دوشنبه 2 فروردين 1400 - 10:52

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از ایسنا، سردار سیدکمال هادیانفر با تبریک فرا رسیدن سال 1400 گفت:‌ امسال با توجه به شرایط شیوع کرونا، ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت بر ضرورت پرهیز از انجام سفرهای غیرضروری تاکید کردند و طبق آمارها نیز تا روز گذشته مردم تا حد زیادی به این تاکیدات توجه کردند و آمارها نشان می‌دهد که میزان ترددها در مقایسه با دوره مشابه قبل از شیوع کرونا کاهشی 30 درصدی داشته است.

وی با بیان اینکه لازم است همچنان مردم به دستورالعمل‌ها توجه کرده و از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند، اظهارکرد: شرایط آرامی در جاده‌ها حاکم است و حتی در برخی از معابر و جاده‌هایی که در گذشته شاهد ترافیک سنگین و پرحجم بودیم، ترافیک آرام و روان است.

رییس پلیس راهور ناجا با تاکید بر ضرورت پرهیز از سفر گفت: اگر شهروندان به دلایل ضروری مجبور به سفر هستند باید توجه داشته باشند که حتما با سرعت مجاز و مطمئنه رانندگی کنند. از سبقت غیرمجاز پرهیز کنند و رانندگان حتما با توجه کافی به مسیر مقابل رانندگی کرده و قبل از حرکت، خواب و استراحت کافی داشته باشند و به هیچ عنوان در شرایط خستگی و خواب آلودگی پشت فرمان ننشینند. چرا که این چهار عامل مهم‌ترین علل تصادفات رانندگی است و با پیشگیری از آن می‌توان درصد قابل توجهی از تصادفات را کاهش داد.

هادیانفر ادامه داد:‌ تصادفات به دلیل خلوتی معابر شهری نیز کمی افزایش داشته که در این خصوص نیز لازم است شهروندان و به خصوص رانندگان توجه کافی به مقررات داشته باشند.

وی درباره ابلاغ محدودیت‌های جدید در برخی از شهرها نیز اظهارکرد:‌ برابر آخرین مقررات ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت 12 شهر قرمز و 39 شهر نیز نارنجی اعلام شده که متاسفانه تعداد این شهرها افزایش داشته است، همانطور که قبلا اعلام کردیم، ورود پلاک‌های غیربومی به شهرهای دارای وضعیت قرمز یا نارنجی ممنوع بوده و خروج پلاک‌های بومی از آن نیز ممنوع است. میزان جریمه در شهرهای قرمز یک میلیون و در شهرهای نارنجی نیم میلیون تومان است.

رییس پلیس راهور ناجا درباره اینکه این جریمه هرچند ساعت یک بار ثبت می‌شود، گفت: این جریمه‌ها به ازای هر روز بوده و در هر روز که تردد خودرو از سوی دوربین‌ها یا ماموران ثبت شود، جریمه تردد غیرمجاز نیز ثبت خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

هادیانفر درباره وضعیت خروج از شهرهایی که به تازگی به وضعیت قرمز یا نارنجی درآمده‌اند نیز اظهار کرد: از زمان ابلاغ وضعیت جدید، خودروهای دارای پلاک بومی اجازه خروج از شهر را ندارند. اما خودروهای دارای پلاک غیربومی 72 ساعت فرصت دارند تا از شهر خارج شوند و در غیر اینصورت جریمه خواهند شد.

وی درباره ممنوعیت تردد شبانه نیز گفت:‌ این ممنوعیت برای تمام شهرهای کشور بوده و از ساعت 21 تا سه بامداد تردد در معابر شهری ممنوع بوده و مشمول جریمه 200 هزار تومانی خواهد شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف