سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:
افزایش شیوع کرونا در پایتخت

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور را تشریح کرد.

  • کد خبر: 2002
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 3 فروردين 1400 - 14:07

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا و به نقل از فارس، علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص آخرین وضعیت شیوع کرونا اظهار داشت: سال گذشته شاهد همت و پشتکار و همصدایی مردم با همکاران ما در حوزه سلامت بودیم و با رعایت پروتکل‌ها توانستیم در سطح دنیا کارنامه قابل قبولی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امیدوارم در سال جدید مردم بر رعایت پروتکل‌ها دقت بیشتری داشته باشند اظهار داشت: تا پایان امسال واکسیناسیون همه مردم انجام می‌شود ولی تا آن زمان مردم باید پروتکل‌ها را رعایت کنند و اگر رعایت نشود باعث خواهد شد تا عزیزان بیشتری را از دست بدهیم.

رییسی افزود: سفر رفتن و دورهمی عامل شیوع بیماری کرونا است و ممکن است ویروس جهش یافته به ویروس جدید غالب شود و افرادی که به سفر نرفته‌اند از سفر پرهیز کرده و افرادی که به سفر رفته‌اند سریعتر برگردند.

وی ادامه داد: روند بستری در آذربایجان غربی و ارومیه رو به افزایش است و احتمال قرمز شدن ارومیه وجود دارد. شهرستان‌های خوانسار گلپایگان و کاشان روند صعودی است و احتمال قرمز شدن خوانسار و نارنجی شدن کاشان وجود دارد. شهرستان های آبدانان ایروان و دهلران در استان ایلام صعودی است.

رییسی گفت: در استان بوشهر شهرهای بوشهر، دیلم، کنگان وضعیت خوبی ندارند و رو به سمت نارنجی شدن هستند. در ترهان افزایش تدریجی بستری‌ها را شاهد هستیم و شهرستان های فیروزکوه و دماوند و پیشوا شاهد افزایش بستری هستیم.

بیشتر بخوانید:

معاون وزیر بهداشت افزود: روند بیماری شهرستان های ایذه و بهبهان در خوزستان به شدت صعودی است و شهرستان های بیجار سقز و بانه در کردستان درحال افزایش است و ممکن است تغییر رنگ صورت گیرد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف