با همکاری کشورها و شرکت‌های بین المللی؛
بهداشت جهانی خواستار توزیع واکسن کرونا در کشورهای فقیر شد

سازمان بهداشت جهانی خواستار همکاری کشورها و شرکت‌های بین المللی برای توزیع واکسن کرونا در میان کشورهای فقیر جهان شد.

  • کد خبر: 2019
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: شنبه 7 فروردين 1400 - 09:19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از الجزیره، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی از کشورها و شرکت‌ها در سرتاسر جهان خواست تا هرچه زودتر 10 میلیون دوز واکسن کرونا را از طریق برنامه «کوواکس» در اختیار کشورهای فقیر جهان قرار دهند.

«تدروس آدهانوم» مدیرکل سازمان بهداشت جهانی روز جمعه در گفتگو با خبرنگاران گفت: «در ابتدای سال جاری، من از کشورهای جهان خواستم تا برای اطمینان یافتن از اینکه تمام کشورهای جهان ظرف 100 روز نخست امسال روند واکسیناسیون را آغاز می‌کنند، با یکدیگر همکاری کنند».

وی در ادامه گفت: «اکنون 15 روز زمان باقی مانده است تا اطمینان یابیم که 36 کشوری که هنوز یک دوز واکسن را تزریق نکرده‌اند، می‌توانند روند ایمن سازی را دست کم برای افراد پرخطر آغاز کنند».

به گفته آدهانوم، از میان این کشورها 16 کشور قرار است ظرف دو هفته آینده واکسن‌ها را دریافت کنند، اما 20 کشور دیگر همچنان باید در انتظار دریافت واکسن بمانند.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در ادامه گفت: «کوواکس به دریافت فوری 10 میلیون دوز واکسن نیازمند است تا این 20 کشور باقیمانده بتوانند روند واکسیناسیون پرسنل درمانی و افراد سالمند خود را ظرف دو هفته آینده آغاز کنند. کوواکس برای عرضه واکسن آماده است، اما ما تا زمانی که واکسن نداشته باشیم، نمی‌توانیم آن را توزیع کنیم. ده میلیون دوز مقدار زیادی نیست و تقریباً کافی هم نیست، اما این یک شروع است».

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف