شهرهای بزرگ در آستانه تغییر رنگ قرار گرفتند
تازه‌ترین فهرست شهرهای قرمز و نارنجی/ آبدانان و ازنا قرمز شدند

آبدانان (ایلام) و ازنا (لرستان) در گروه شهر‌های قرمز و بیش از 10 شهرستان دیگر در گروه نارنجی‌ها قرار گرفتند.

  • کد خبر: 2050
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: سه شنبه 10 فروردين 1400 - 08:09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا رنگ‌بندی جدید شهرستان‌ها که از 10 فروردین اعمال می‌شود منتشر شد.

آبدانان (ایلام) و ازنا (لرستان) در وضعیت قرمز و شهرستان‌‌های شبستر و میانه (آذربایجان شرقی)، نجف آباد (اصفهان)، ساوجبلاغ، فردیس و نظرآباد (البرز)، دشتستان (بوشهر)، شهریار (تهران)، بروجن (چهارمحال و بختیاری)، کرمانشاه (کرمانشاه)، دلفان و سلسله (لرستان)، ساوه و اراک (مرکزی) در وضعیت نارنجی قرار گرفتند. 

پس از نارنجی شدن تهران برخی از شهرهای بزرگ کشور از جمله مشهد، اصفهان، شیراز، زنجان و رفسنجان صعودی شده و احتمال نارنجی شدن آنها طی روزهای آتی وجود دارد. تعداد بیماران سرپایی در بسیاری از نقاط روند افزایشی دارد. مراقبت جدی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است.

پیام طبرسی عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت بیمارستان‌های پایتخت را نگران کننده دانست و از اشغال کامل تخت‌های بیمارستانی خبر داد. در همین حال، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، عنوان داشته است که یک سوم بیماران کرونایی در پایتخت نیازمند بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.

روند ابتلا در بسیاری نقاط کشور از جمله بندرعباس، نیشابور، اصفهان، شیراز، جهرم، زنجان و رفسنجان صعودی گردیده و احتمال نارنجی شدن آنها طی روزهای آتی وجود دارد.

با توجه به شیوع ویروس انگلیسی، مراقبت جدی و رعایت پروتکل های بهداشتی ضروری است.

بیشتر بخوانید:

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف