افزایش مرگ‌ومیر در آمریکا با ظهور موج جدید کرونا

خبرگزاری بلومبرگ از ظهور موج جدید کرونا و افزایش مرگ و میر ناشی از کووید-19 در آمریکا تا دو هفته آینده با وجود وعده «جو بایدن» مبنی بر عادی شدن شرایط تا تابستان خبرداد.

  • کد خبر: 2059
  • نسخه چاپی
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 11 فروردين 1400 - 12:19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا به نقل از این خبرگزاری آمریکایی، انتظار می رود که مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید-19 در آمریکا طی دو هفته آینده تشدید شود و این در حالی است که کاخ سفید در تلاش برای مقابله با این بیماری ویروسی از طریق واکسیناسیون وعده داده بود وضعیت تا تابستان به حالت عادی بازمی گردد.  

کارشناسان بر این باور هستند که تنها یک افزایش اندک در شمار جانباختگان کرونایی می تواند به معنای ده ها هزار کشته دیگر باشد.

براساس پیش بینی های انجام شده احتمالا شمار مرگ و میر ناشی از کووید-19 در هفته منتهی به 10 آوریل (21 فروردین) به 6 هزار و 28 نفر در هفته می رسد.   

گزارش ها نشان می دهد بستری شدن بیماران مبتلا در بیمارستان ها نیز بار دیگر در نیمی از کشور در حال افزایش است و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا (CDC) هشدار داده است که کشور ممکن است وارد موج چهارم شود.

کارشناسان بهداشت عمومی پیشتر امید داشتند که واکسیناسیون سبب کاهش مداوم مرگ و میر در تابستان بشود، اما اکنون به نظر می رسد این امر محقق نشود. براین اساس در بهترین حالت روزی یک هزار مرگ و میر در روز تا روز استقلال (4 ژوئیه و 13 تیر) را باید انتظار داشت؛ روزی که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفته بود تا آن زمان شرایط کشور در خصوص همه گیری ویروس کرونا به حالت عادی باز می گردد.  

هرچند کارشناسان معتقد هستند هنوز هم واکسیناسیون هدفمند می تواند از مرگ نزدیک به سه - چهارم افراد 65 سال به بالای جامعه جلوگیری کند. سالمندان آمریکایی پیش از این چهار مورد از هر پنج مورد مرگ و میر ناشی از کووید-19 را در آمریکا تشکیل داده اند و تاکنون دستکم 73 درصد جمعیت آنها یک دوز و یا بیشتر واکسن را دریافت کرده اند.  

بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز، آمریکا روز دوشنبه شاهد ابتلای 68 هزار و 566 مورد جدید مبتلا بوده و میانگین هفت روز را به 66 هزار و 182 مورد رسانده که بالاترین میزان از آغاز ماه مارس (11 اسفند) است.  

همچنین بر اساس این گزارش، میانگین هفت روزه ابتلا نسبت به هفته پیش 24 درصد افزایش یافته که بیشترین افزایش از  ژانویه (دی) است.

بیشتر بخوانید:

براساس آخرین آمار منتشر شده تا به امرروز بیش از 31 میلیون و 97 هزار نفر در آمریکا به کووید-19 مبتلا شده و از این میان بالغ بر 564 هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف